عجیب اما واقعی:رونالدو خبر از بازنشستگی زود هنگامش می دهد؟

عجیب اما واقعی:رونالدو خبر از بازنشستگی زود هنگامش می دهد؟ به گزارش ” اسپرت اسکولار “، کریستیانو رونالدو وقتی صحبت از زمان بازنشستگی‌اش فرا می‌رسد همیشه مرموز و سربسته صحبت کرده و گاهی هم با به زبان آوردن جملاتی دنیای ورزش و هوادارانش را شوکه می‌کند. اتفاقی که اخیرا در یک مصاحبه با او رخ داده و یک جمله او باعث شده هوادارانش بحث‌های زیادی درباره سناریوهای احتمالی آینده ابرستاره پرتغالی مطرح کنند.

وقتی یک فوتبالیست عادی به 34 سالگی می‌رسد طبیعی است که همه انتظار داشته باشند او آخرین سال‌های دوران ورزشی خود را سپری کند. ولی رونالدو یک فوتبالیست عادی نیست و در همه سال‌های گذشته با تلاش بسیار کوشیده که آمادگی بدنی‌اش را در بالاترین حد ممکن نگه دارد.

رونالدو در تمام این سالها کوچکترین نشانه‌ایی از افت آمادگی بدنی در نتیجه بالا رفتن سن و سال نشان نداده و حتی پیش از این گفته بود احساس می‌کند سال‌های سال می‌تواند به بازی کردن ادامه دهد. حتی انتظار می‌رفت که رونالدو بتواند با عبور از مرز 40 سالگی از رکورد اسطوره‌هایی مثل رایان گیگز و پائولو مالدینی هم عبور کند.

ولی رونالدو در مصاحبه با اسپورت‌بایبل وقتی با سوالی درباره آینده خود بعد از آویزان کردن کفش‌هایش مواجه شد گفت نمی‌تواند زمان بازنشستگی خود را پیش‌بینی کند.

عجیب-اما-واقعیرونالدو-خبر-از-بازنشستگی-زود-هنگامش-می-دهد؟

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

رونالدو در این باره گفت: “من هنوز عاشق فوتبالم. دوست دارم هوادارانم و کسانی که عاشق کریستیانو هستند را سرگرم کنم. سن برای من مهم نیست. همه چیز به ذهنیت برمی‌گردد”.

کریستیانو در ادامه صحبت‌هایش گفت: “من در پنج سال گذشته کم‌کم به فکر روزهای بعد از کنار گذاشتن فوتبال افتادم و حالا به تدریج دارم از فکر کردن به این ماجرا لذت می‌برم. بله، چه کسی می‌داند در یک سال یا دو سال آینده چه اتفاقی می‌افتد؟”.

رونالدو درباره اینکه بعد از بازنشستگی قصد دارد در چه حوزه‌ایی به فعالیت ادامه دهد گفت: “نمی‌خواهم از کسی تقلید کنم. آدم باید همیشه خودش باشد. ولی می‌توان جزئیات کوچک را از زندگی دیگران گرفت، آن هم از کسانی که الگوهای خوبی هستند. نه فقط در فوتبال بلکه در همه ورزش‌ها. از فرمول یک گرفته تا ان‌بی‌ای، گلف، یواف‌سی و خیلی ورزش‌های دیگر. بهترین ورزشکاران دنیا همه روحیه کاری یکسانی دارند. حتی روسای شرکت‌های بزرگ همیشه انگیزه دارند و برای رسیدن به هدف‌هایشان مجبورند سخت کار و تلاش کنند”.

رونالدو در ادامه گفتگویش با اسپورت‌بایبل گفت: “آدم باید به خودش اعتماد داشته باشد. من در فوتبال کنترل بیشتری دارم و می‌دانم چه کار می‌توانم بکنم و چه کاری از من برمی‌آید. ولی در کسب و کار، فعالیت بدون شک برایم دشوارتر است. چون شما در کسب و کار به دیگران وابسته هستید ولی من تیم خیلی خوبی دارم ولی شک ندارم که برایم چالش خواهد بود”.

عجیب-اما-واقعیرونالدو-خبر-از-بازنشستگی-زود-هنگامش-می-دهد؟

دیدگاه‌ها 0

*
*