سپاهان2-پرسپولیس0:برد شیرین شاگردان ژنرال در آزادی

سپاهان2-پرسپولیس0:برد شیرین شاگردان ژنرال در آزادی ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، سرخ پوشان در حالی که نیمه اول را با حملات فراوان روی دروازه سپاهان به قصد باز کردن دروازه این تیم گذراند در نهایت نتوانستند به هدف خود برسند که البته این اتفاق نیفتاد. اما در نیمه دوم سپاهانی ها توانستند شرایط را به نفع خود تغییر دهند و در نهایت نیز در 10 دقیقه پایانی دو بار دو شوت دیدنی، اولی از پشت محوطه جریمه و دومی نیز از زاویه بسته راهی دروازه پرسپولیس کردند تا دو بار دروازه این تیم را باز کنند و در نهایت سه امتیاز مهم بازی را به دست بیاورند.

هفته پنجم لیگ نوزدهم، پنجشنبه 04/07/98، ساعت 16:15، ورزشگاه آزادی
داور: سیدوحید کاظمی کمک ها: رضا سخندان، علیرضا ایلدروم

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی، محمد نادری( 82 – مهدی عبدی)، محمد انصاری، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری، سیامک نعمتی(78 حسین ماهینی)، علی علیپور و جونیور(77 بشار رسن)

سرمربی: گابریل کالدرون

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

سپاهان2-پرسپولیس0برد-شیرین-شاگردان-ژنرال-در-آزادی

سپاهان:

پیام نیازمند، ولسیانی، مرتضی منصوری، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان(64 علی قربانی)، شایان مصلح(86- مهدی زاده)، سجاد شهباززاده، امید نورافکن، محمدرضا حسینی(52 محمد محبی) و استنلی کی روش

سرمربی: امیر قلعه نویی

کارت زرد:

وحید امیری(20)، سیامک نعمتی(32)، محمدحسین کنعانی زادگان(43)، علیرضا بیرانوند(74) بشار رسن(90) شجاع خلیل زاده(94) از پرسپولیس

مهدی کیانی(43)، امید نورافکن(52)، گولسیانی(54) از سپاهان

شرح گل ها:

پرسپولیس 0 سپاهان 1 (دقیقه 81، کی‌روش استنلی): در حالی که بازی با حملات پرسپولیسی ها در پیش بود یک ضدحمله از سوی سپاهانی ها توپ را در موقعیت خوبی به کی روش رساند او نیز با شوتی استثنایی توانست دروازه بیرانوند را باز کند.

پرسپولیس 0 سپاهان 2(دقیقه 85، محمد محبی): حمله دیگری از سوی سپاهانی ها این بار در منطقه چپ دفاعی پرسپولیس به محبی رسید و او نیز با ضربه ای دقیق و دیدنی از زاویه بسته توانست برای دومین بار دروازه سرخ پوشان را باز کند.

 

سپاهان2-پرسپولیس0برد-شیرین-شاگردان-ژنرال-در-آزادی-1

بهترین بازیکن:

نام محمد محبی را پیش از این در میان اسامی دعوت شده به اردوی تیم ملی و اردوی تیم امید ایران شنیده بودیم. بازیکنی که از ابتدای لیگ به عضویت سپاهانی ها درآمد و در نهایت توانست خود را به عنوان یکی از بازیکنان تاثیرگذار این تیم نیز معرفی کند. محبی امروز نیز به عنوان بازیکن جانشین پا به میدان گذاشت و توانست علاوه بر به هم ریختن خط دفاعی پرسپولیسی ها با یک ضربه دیدنی از زاویه بسته سمت چپ دفاعی پرسپولیسی ها دروازه این تیم را باز کند.

امید نورافکن نیز یکی از بازیکنانی بود که در دیدار امروز توانست بازی بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد. هافبک دفاعی سپاهانی ها در دیدار امروز برخوردهای فراوانی با وحید امیری داشت اما با عملکرد کم نقص خود، در نهایت با موفقیت بازی را به پایان برد.

اتفاق ویژه:

پرسپولیسی ها پس از حدودا یک سال و نیم در ورزشگاه آزادی شکست را پذیرفتند. آنها که در نوروز 97 برابر سایپا بازی در آزادی را با شکست پشت سر گذاشتند حدودا یک سال و نیم رقبای داخلی و خارجی خود را در این ورزشگاه یا با شکست روبرو کردند یا با تساوی بازی ها را به پایان رساندند تا اینکه امروز و در دیدار پنجم خود در لیگ نوزدهم و پس از حدودا یک و سال نیم، برابر سپاهانی ها جدیدترین شکست خود در ورزشگاه آزادی را پذیرفتند.

شرح بازی:

سپاهانی ها در نهایت توانستند دیدار مهم هفته پنجم لیگ نوزدهم را با پیروزی به پایان برسانند. دیداری که نیمه اول آن دست پرسپولیسی ها و نیمه دوم آن نیز به سود تیم مهمان بود.

بازی خیلی زود با حملات سرخ پوشان روبرو شد. تنها پس از چند دقیقه حملات پرسپولیسی ها روی دروازه سپاهان آغاز شد و بازیکنان این تیم میل به دروازه تیم مهمان کردند تا بتوانند در همان 45 دقیقه ابتدایی کار را به سود خود کنند و به همین دلیل به دنبال این بودند تا بتوانند هر طور که شده گلزنی کنند. آنها در حملات خود بارها تا فروریختن دروازه سپاهان پیش رفتند اما همه ضربات آنها توسط مدافعان حریف دفع شد تا در شاگردان کالدرون نیمه اول را با تساوی به پایان برسانند. نیمه ای که پرسپولیسی ها بازی برتری نسبت به حریف خود داشتند اما نتوانستند از آن استفاده کنند.

در نیمه دوم هم پرسپولیسی ها با چند حمله کار خود را شروع کردند اما مشخص بود سپاهانی ها دیدگاه خود را نسبت به نیمه اول عوض کردند تا بتوانند در این نیمه علاوه بر مهار سرخ پوشان کار را یکسره کنند و همین اتفاق هم با تدابیر تاکتیکی این تیم افتاد. سپاهانی ها تقریبا از میانه های نیمه دوم بازی توانستند علاوه بر مهار حملات و ضربات پرسپولیسی ها آرام آرام پیش کشیده تا اینکه در 10 دقیقه پایانی کار را یکسره کردند و در نهایت موفق شدند با دو شوت دیدنی، یکی از پشت محوطه جریمه توسط کی روش و یکی دیگر از زاویه بسته توسط محبی دو بار دروازه پرسپولیسی ها را باز کنند و با پیروزی کار را به پایان برسانند.

سپاهان2-پرسپولیس0برد-شیرین-شاگردان-ژنرال-در-آزادی-2

حاشیه:

* تماشاگران زیادی بدون بلیت به ورزشگاه آمدند که بیرون از ورزشگاه از طریق تلویزیون مشغول تماشای بازی شدند.

* عده ای از هواداران سپاهان هم که بلیت نداشتند، با مساعدت کانون هواداران این باشگاه، موفق به ورود به ورزشگاه شدند.

*کی روش استنلی مثل تقابل های پیشین دو تیم با شجاع خلیل زاده درگیر شد.

* در اخرین دقایق نیمه اول بازی مهدی کیانی خطای شدیدی روی ترابی انجام داد که داور به او کارت زرد نشان داد. در این صحنه نیمکت نشینان پرسپولیس که به اخراج نشدن کیانی معترض بودند، به لب خط آمدند و داور به محسن خلیلی کارت زرد داد.

* اتفاق عجیب در این لحظه، تلاش تدارکات پرسپولیس برای دادن بطری آب به وحید کاظمی بود.

* در نیمه دوم بازی و زمانی که پرسپولیسی ها آماده ارسال یک کرنر بودند، کنعانی زادگان به شکل عجیبی از سوی تصویربردار شکار شد در حالی که می خواست صورت عزت پورقاز را ببوسد.

* یکی از صحنه های عجیب نیمه دوم، کارت زردی بود که داور به بیرانوند نشان داد. در این صحنه بیرانوند اعتراض خود را حتی به گوش قلعه نویی و مربیان پرسپولیس هم رساند. اما با تذکر کریم باقری به دروازه برگشت.

* حسین ماهینی پس از مدت ها به عنوان یار تعویضی برای پرسپولیس به میدان رفت و بازوبند کاپیتانی را هم احمد نوراللهی به او سپرد.

* گل دوم سپاهان هم با شادی زائد الوصف مجموعه تیم سپاهان همراه شد که گوشه ای از ورزشگاه را در کنار هوادارانشان به محل جشن گرفتن تبدیل کردند.

* پرسپولیسی ها در اواخر بازی هم به عملکرد داور مسابقه اعتراض کردند.

 

سپاهان2-پرسپولیس0برد-شیرین-شاگردان-ژنرال-در-آزادی-3

دیدگاه‌ها 0

*
*