سهمیه ایران در ACL2020 همچنان 2+2

سهمیه ایران در ACL2020 همچنان 2+2 : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، در حالی که رقابت های مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا 2019 در منطقه غرب به دلیل شرکت قطر در رقابت های کوپاآمریکا 2019 به تعویق افتاد اما این بازی ها در شرق پیگیری شد تا چهره چهار تیم صعود کننده از این منطقه مشخص شود.

دو تیم از چین(گوانگ ژو و شانگهای SIBG) به همراه دو تیم از ژاپن(کاشیماآنتلرز و اوراواردز) توانستند به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند تا به این ترتیب در انتظار معرفی حریفان خود در این مرحله باشند. از همین رو سه شنبه در مقر AFC در کوالالامپور مراسمی با حضور نمایندگان باشگاه ها برگزار تا قرعه کشی یک چهارم نهایی مشخص شود.

در این قرعه کشی تیم های صعود کننده نه تنها حریفان خود در یک چهارم نهایی در ماه آگوست را می شناسند بلکه در مراحل نهایی نیز حریفان خود را خواهند شناخت. بازی های یک چهارم نهایی روزهای 6 و 13 آگوست برگزار می شود و برنده بازی های الدحیل با السد قطر ، النصر عربستان با الوحده امارات، الاتحاد با ذوب آهن ایران و الاهلی با الهلال عربستان در این قرعه کشی با نماینده های شرق روبرو خواهند شد.

سهمیه بندی فصل 2020

 

ایران همچنان 2+2 سهمیه در ACL

برای فصل 2020 قرار است سهمیه قطر افزایش پیدا کند گرچه احتمال دارد این اتفاق برای سال 2021 رخ بدهد چون هم تیم ملی قطر عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد هم این که السد و الدحیل در این سال ها توانستند تا یک قدمی فینال پیشرفت کنند. برخلاف قطر، سهمیه های ایران، عربستان، امارات و حتی ازبکستان تغییری نخواهد کرد به خصوص ایران که همان سهمیه 2+2 را در اختیار دارد تا جایی که پرسپولیس و سپاهان به صورت مستقیم وارد مرحله گروهی می شوند و دو تیم استقلال و پدیده مشهد از پلی آف دور اول باید تلاش کنند تا مجوز ورود به مرحله گروهی را به دست بیاورند.

اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

زمان آغاز ACL 2020

الریان یا السیلیه؛ کلید آسیایی شدن استقلال و پدیده

طبق برنامه اعلام شده پلی آف 14 و 21 (24 دی تا اول بهمن 98) ژانویه در غرب و شرق آسیا برگزار می شود و مرحله دوم 28 ژانویه 2019(8 بهمن 98) برگزار خواهد شد. طبق این زمان بندی استقلال استراماچونی و پدیده یحیی گل محمدی باید طی روزهای اول و هشتم بهمن ماه دو پلی آف اول و دوم خود را با یک میزبانی و یک مهمانی برگزار کنند تا مجوز ورود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان را به دست بیاورند که برحسب تایید سهمیه های 2020 احتمال رویارویی نماینده های ایران با نماینده های قطر همچون فصل گذشته وجود دارد به ترتیبی که یکی از دو تیم الریان و السیلیه حریف استقلال و پدیده خواهد بود.

آغاز فصل جدید ACL از 21 بهمن 98

همچون فصل گذشته رقابت های فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا 2020 از اواسط فوریه (10 تا 20) استارت می خورد. به این ترتیب نماینده های ایران از جمله پرسپولیس و سپاهان که از حالا حضورشان در مرحله گروهی قطعی است از این تایم زمانی با فشردگی بیشتری باید به میدان بروند و در کنار آنها نیز می توان به استقلال و پدیده اشاره کرد که با ورود به پلی آف زودتر از این دو تیم با فشردگی بازی ها مواجه خواهند شد. قرعه کشی مرحله گروهی فصل جدید نیز اوایل آذرماه 98 در کوالالامپور برگزار می شود تا تیم های حاضر در هشت گروه غرب و شرق رقبای خود را بشناسند.

دیدگاه‌ها 0

*
*