ستاره ی مطلق تاریخ فوتبال دنیا از نظر مورینیو کیست؟

ستاره ی مطلق تاریخ فوتبال دنیا از نظر مورینیو کیست؟  به گزارش ” اسپرت اسکولار “، ژوزه مورینیو در اوایل دوران مربیگری خود و هنگامی که در کنار سر بابی رابسون در بارسلونا ابتدا نقش مترجم و بعدها نقش دستیار را ایفا می کرد، یک سال در نوکمپ از نزدیک بازی های رونالدوی برزیلی را تماشا کرده بود.

حالا این سرمربی پرتغالی که خودش بعدها تبدیل به یکی از پرافتخارترین سرمربی های تاریخ فوتبال شد، ضمن تمجید از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی مدعی شد هیچ بازیکنی از نظر استعداد، هم‌پای رونالدوی برزیلی نبوده است.

ژوزه مورینیو در این رابطه به لایو اسکور گفت: “رونالدو یک پدیده بود. کریستیانو رونالدو و لیونل مسی دوران حرفه ای طولانی تری داشته اند و طی 15 سال در تمامی مقاطع در صدر بهترین بازیکنان دنیا باقی مانده اند، اما اگر ما به طور خاص در مورد استعداد و مهارت صحبت کنیم، هیچ کس از رونالدو بهتر نبود.

وقتی من در کنار بابی رابسون در بارسلونا بودم، متوجه شدم که او قوی ترین بازیکنی است که تاکنون در زمین فوتبال دیده ام. اما مصدومیت های بزرگ باعث شد دوران حرفه ای این استعداد فوق العاده ادامه نیافته و از بین برود، اما استعدادی که این پسر 19 ساله داشت، چیزی باورنکردنی بود.

در فینال جام جامداران 1997 برابر پی اس جی، رونالدو گلی به ثمر رساند که من را شگفت زده کرد. اگر مصدومیت ها نبود، آمار رونالدو بسیار بسیار بهتر از اینها می شد.”

ستاره-ی-مطلق-تاریخ-فوتبال-دنیا-از-نظر-مورینیو-کیست؟-3

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

رونالدو برزیلی در تنها فصلی که برای بارسا بازی کرد، توانست در 49 مسابقه 47 گل به ثمر برساند و سپس راهی اینتر شد. او پس از 5 فصل بازی برای اینتر به رئال پیوست و در نهایت پیراهن میلان و کورینتیانس را به تن کرد و سال 2011 نیز کفش ها را آویخت.

مورینیو معتقد است که رونالدو اگر الان بازی می کرد، نمی توانستیم روی او قیمت گذاری کنیم. فوق ستاره ای که در رده باشگاهی 352 گل به ثمر رساند و در 98 بازی ملی برای سلسائو موفق به زدن 62 گل شد. او سال های 1994 و 2002 با برزیل فاتح جام جهانی شد و در جام جهانی 1998 نیز نایب قهرمانی جام جهانی را کسب کرد. “ال فنومنو” اکنون مالکیت باشگاه رئال وایادولید را برعهده دارد و پیش از آن نیز سفیر جهانی باشگاه رئال مادرید بود.

ستاره-ی-مطلق-تاریخ-فوتبال-دنیا-از-نظر-مورینیو-کیست؟-2

دیدگاه‌ها 0

*
*