ستاره ی سابق بارسا در یک قدیمی جانشینی ارنستو والورده

ستاره ی سابق بارسا در یک قدیمی جانشینی ارنستو والورده

به گزارش ” اسپرت اسکولار “، هفته گذشته و پیش از دیدار برابر آلاوس نشریه موندو دیپورتیوو در نظرسنجی از 300 عضو تصادفی باشگاه بارسلونا گزارش داد که 80 درصد آنها جدایی ارنستو والورده و استخدام یک سرمربی جدید را می خواهند و نظر اکثریت نیز روی یورگن کلوپ بود. در تابستان و تاریخ 22 ژوئن نیز نظرسنجی مشابهی انجام شد و در آن مقطع حدود 65 درصد خواهان برکناری والورده شدند و حالا این روند افزایش یافته است.

امروز نشریه دیاریو اسپورت دیگر نشریه نزدیک به باشگاه بارسلونا ادعا کرد که اگر به هر دلیلی ارنستو والورده فصل بعد با بارسا ادامه ندهد( بند تمدید او برای فصل بعد اختیاری است)، سران باشگاه روی “تیری آنری” ستاره فرانسوی مشهور دنیای فوتبال که سابقه بازی برای آرسنال و بارسا را دارد، دیدگاه مثبتی دارند.

ستاره-ی-سابق-بارسا-در-یک-قدیمی-جانشینی-ارنستو-والورده

اخبار داغ ورزشی  ایران و جهان را در اسپرت اسکولار بخوانید 

آنری بین سال های 2006 تا 2009 بازیکن بارسلونا بود و بازی های به یادماندنی و خوبی برای این باشگاه ارائه داد. او با پیراهن بارسا قهرمانی اروپا و لالیگا را نیز جشن گرفت. طبق ادعای اسپورت، آنری که سفیر باشگاه نیز محسوب می شود، ارتباط بسیار خوبی با اریک ابیدال مدیر فنی باشگاه و نیز بازیکنان بارسا دارد که برای وی امتیاز بزرگی محسوب می شود اما تجربه مربیگری او در موناکو اصلا خوب نبود. آنری در حال حاضر هدایت مونترا ایمپاکت کانادا را بر عهده دارد.

آنری یکی از تحسین کنندگان همیشگی لیونل مسی است و او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می داند. او در یکی از مصاحبه های قدیمی خود گفته بود که رویایش در مربیگری، هدایت آرسنال و بارسلونا خواهد بود.

ستاره-ی-سابق-بارسا-در-یک-قدیمی-جانشینی-ارنستو-والورده-2

ارنستو والورده با وجود کسب دو عنوان قهرمانی متوالی در لالیگا، به دلیل ارائه بازی های متفاوت با فلسفه همیشگی باشگاه و به خصوص برای ناکامی های تحقیرآمیز در لیگ قهرمانان، سخت تحت انتقاد هواداران بارسا قرار دارد. در باشگاه اما فعلا هدف ادامه کار با اوست ولی نتایج تیم در پایان فصل است که وضعیت آینده او را مشخص خواهد کرد. یک ناکامی دیگر در لیگ قهرمانان، به طور قطع حکم به پایان همکاری با او را خواهد داد.

در حالی که برای جانشینی والورده پیش از این نام رونالد کومان هلندی مطرح شده بود، حالا تیری آنری نیز وارد فهرست باشگاه شده و شاید هدایت کار به این فرانسوی کم تجربه برسد. گزینه ای که احتمالا مطلوب نظر هواداران نخواهد بود ولی پیش از این مربیانی چون فرانک رایکارد و پپ گواردیولا نیز افتخار قابل ذکری پیش از مربیگری در بارسا نداشتند و این اتفاق شاید در مورد آنری نیز تکرار شود.

دیدگاه‌ها 0

*
*