زلاتان:سیستم لیگ آمریکا مزخرف و بی هیجان است!

زلاتان:سیستم لیگ آمریکا مزخرف و بی هیجان است! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، زلاتان ابراهیموویچ، ستاره نام‌آشنای سوئدی که بعد از سالها درخشش در بالاترین سطح فوتبال اروپا در حال حاضر به عنوان کاپیتان لس‌آنجلس گلکسی در لیگ MLS آمریکا بازی می‌کند از سیستم برگزاری این لیگ و به خصوص رقابتهای پلی‌آف لیگ MLS به شدت انتقاد کرده و از آن به عنوان سیستمی مزخرف یاد کرد.

در لیگ MLS بر خلاف تمامی لیگهای اروپایی، قهرمان لیگ بعد از پایان رقابتهای اصلی در طول فصل، بعد از انجام رقابتهایی حذفی مشخص می‌شود. این لیگ در دو کنفرانس شرقی و غربی برگزار می‌شود که در هر کدام 12 تیم حضور دارند. هفت تیم برتر این کنفرانس‌های شرقی و غربی به رقابتهای پلی‌آف راه می‌یابند و برای تعیین قهرمان به مصاف هم می‌روند.

امسال برای اولین بار تیمهای اول هر کنفرانس به مرحله دوم حذفی راه یافته و ششم تیم دیگر هر کنفرانس در بازی‌های تک‌حذفی به مصاف هم می‌روند تا تیمهای حاضر در مرحله نیمه‌نهایی مشخص شود. برخلاف سال گذشته، لیگ MLS به جای اوایل دسامبر در ماه نوامبر به پایان خواهد رسید و قهرمان خود را خواهد شناخت.

 

زلاتانسیستم-لیگ-آمریکا-مزخرف-و-بی-هیجان-است-3

در ادامه :

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید.

ابراهیموویچ اما با انتقاد تند از این سیستم حذفی لیگ آمریکا به خبرنگاران گفت:” این سیستم به نظر من مزخرف است. اگر هدف هر تیم تنها رسیدن به پلی‌آف باشد چطور می‌توان ذهنیت قهرمانی پیدا کرد؟ برای قهرمانی فقط باید در بازی‌های حذفی پیروز شد. فقط همین”.

زلاتان در ادامه گفت:” در اروپا نتیجه هر بازی مهم است ولی اینجا حتی اگر شما در جدول هفتم باشید به پلی‌آف می‌رسید و اگر آنجا در چند بازی برنده شوید می‌توانید قهرمان شوید. من معتقدم ذهنیت درست در لیگهای اروپایی است. آنجا شما هر روز باید سخت تمرین کنید چون تک‌تک بازی‌ها اهمیتی در حد مرگ و زندگی دارد. ولی در سیستم MLS چطور می‌خواهید کاری کنید که بازیکن بیست و چهار ساعته هیجان داشته باشد و تلاش کند؟ با این شرایط خیلی سخت است”.

دیدگاه‌ها 0

*
*