رونالدو در ابتدای صف انتظار کسب ششمین توپ طلا

رونالدو در ابتدای صف انتظار کسب ششمین توپ طلا : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، جام جهانی 2018 و به خصوص درخشش لوکا مودریچ با تیم ملی کرواسی سبب شد تا ستاره کروات برای اولین بار پس از 10 سال به سلطه مسی و رونالدو در توپ طلا پایان دهد. مودریچ که با رئال نیز فاتح لیگ قهرمانان شده بود، عنوان بهترین بازیکن سال را از آن خود کرد و رونالدو در فهرست توپ طلا دوم شد.

یک سال بعد، رونالدو بار دیگر در جمع نامزدها قرار دارد. فوق ستاره پرتغالی سال گذشته با یوونتوس فاتح اسکودتو و نیز سوپرکاپ ایتالیا شد. او هرچند با یووه نتوانست در لیگ قهرمانان موفقیتی به دست بیاورد ولی با تیم ملی پرتغال در لیگ ملت های اروپا توانست عنوان قهرمانی را کسب کند تا در پایان فصل در صفحه اجتماعی خود بنویسد:« یک فصل باورنکردنی. تجربه ای جدید، باشگاهی بسیار بزرگ، شهری هیجان انگیز، رکوردشکنی های جدید و سه جام دیگر در ویترین افتخارات.»

رونالدو-در-ابتدای-صف-انتظار-کسب-ششمین-توپ-طلا-1

رونالدو تک گل یووه در سوپرکاپ را به ثمر رساند و باعث قهرمانی این تیم شد. در سری آ نیز او عنوان بهترین بازیکن را از آن خود کرد ولی در رقابت برای آقای گلی قافیه را به فابیو کوالیارلای 25 گله و دووان زاپاتای 23 گله واگذار کرد و با ثبت 21 گل، سوم شد. هرچند او نسبت به دو بازیکن یاد شده، شش بازی کمتر انجام داده بود.

رونالدو در لیگ قهرمانان رکورد گل هایش را به 125 رساند و به اولین بازیکنی تبدیل شد که در این تورنمنت به رکورد 100 پیروزی می رسد. او در نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا نیز برابر سوئیس هت تریک کرد.

خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

رونالدو حالا در مراحل پایانی جام جهانی، جام کنفدراسیون ها، جام ملت های اروپا و لیگ ملت ها برای پرتغال گلزنی کرده است.

بدون هیچگونه تردیدی، رونالدو در سال 2019 همراه با مسی، فن دایک، سادیو مانه و کیلیان امباپه در کورس توپ طلا خواهد بود. او در مورد احتمال رسیدن به توپ طلای ششم خود می گوید:« به توپ طلا وسواس ندارم ولی آمارها هم دروغ نمی گویند. امسال فاتح سه جام شدم و در لیگ ملت های اروپا هم شرایط بسیار خوبی داشتم. برای توپ طلا دیگر چه کاری باید انجام دهم؟»

رونالدو-در-ابتدای-صف-انتظار-کسب-ششمین-توپ-طلا-

دیدگاه‌ها 0

*
*