دورخیز لیونل مسی برای شکستن رکورد تاریخی پله

دورخیز لیونل مسی برای شکستن رکورد تاریخی پله : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، به نقل از آاس، پله اسطوره فوتبال برزیل و بهترین بازیکن قرن فیفا در دوران حضورش در باشگاه سانتوس بین سال‌های 1956 تا 1974 موفق به زدن 643 گل شد. رکوردی به نظر دست نیافتنی می‌آید، اما حالا مسی خود را نزدیک‌تر از همیشه به شکستن آن می‌بیند.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

فوق‌ستاره آرژانتینی که در فصل جاری به دلیل دو مصدومیت بد نتوانسته بود برای بارسا گلزنی کند، شب گذشته موفق به زدن یکی از چهار گل تیمش به سویا شد تا اکنون تعداد گل‌های رسمی خود برای بارسا را به 604 عدد برساند.

 

دورخیز-لیونل-مسی-برای-شکستن-رکورد-تاریخی-پله-2

لیونل مسی پیش از این توانسته بود از رکورد 565 گل گرد مولر برای بایرن بین سال‌های 1964 تا 1979 گذر کند و حالا اتنها به 40 گل برای گذر از رکورد پله نیاز دارد. متوسط گلزنی‌های مسی در فصل برای بارسا از 40 گل بیشتر است و قطعا انتظار بیهوده‌ای نیست که مسی در پایان فصل بتواند به بهترین گلزن تاریخ فوتبال برای یک باشگاه تبدیل شود.

مسی تا کنون 420 گل در لالیگا، 112 گل در چمپیونزلیگ، 51 گل در کوپا دل ری، سیزده گل در سوپرکاپ اسپانیا، پنج گل در جام جهانی باشگاه‌ها و سه گل نیز در سوپرکاپ اروپا به ثبت رسانده است. مسی برای رسیدن به رکورد 604 گل برای بارسا، به 691 بازی نیاز داشته است. او هر 1.14 بازی یک گل به ثمر رسانده است. فوق‌ستاره بارسلونا 68 گل هم برای آرژانتین زده تا مجموع گل‌های دوران فوتبالش به عدد 672 برسد.

دیدگاه‌ها 0

*
*