دل بوسکه:مردم اسپانیا گواردیولا را خائن می دانند!

دل-بوسکه-مردم-اسپانیا-گوادیولا-را-خائن-می-دانند1!

دل بوسکه:مردم اسپانیا گواردیولا را خائن می دانند! به گزارش “اسپرت اسکولار”، پپ گواردیولا در سال 2008 به سرمربی گری تیم اول بارسلونا در آمد و در عین ناباوری توانست در همان سال سه گانه را به همراه بارسلونا فتح کرده و در عین شگفتی توانست شش گانه را به کارنامه ی افتخارات بارسلونا اضافه کند .

 

او در 4 سال حضورش در بارسا توانست سه قهرمانی لالیگا و دو قهرمانی کوپا دل ری به دست بیاورد و پس از جدایی از این تیم، یک فصل به استراحت پرداخت. پپ سپس راهی بایرن شد و در سه سال با مونیخی ها به طور متوالی فاتح بوندسلیگا شد و از سال 2016 نیز هدایت منچسترسیتی را برعهده دارد.

ولی طی دو سال اخیر توانست شایستگی خود را بیش از پیش ثابت کند و علاوه بر اینکه توانست عنوان قهرمانی را به همراه منچستر سیتی در لیگ برتر کسب کند ، عناوین قهرمانی در جام اتحادیه و جام حذفی را نیز برای منچستر سیتی به ارمغان آورد.

 

یکی از تحسین کنندگان همیشگی پپ گواردیولا ، ویسنته دل بوسکه، سرمربی سابق رئال و تیم ملی اسپانیا بوده است. او در مصاحبه با برنامه ال پارتیداسوی کادنا کوپه به اظهارنظری جالب در مورد گواردیولا پرداخت و گفت:« پپ هرچقدر که مربی موفقی باشد؛ ولی در اسپانیا مرد محبوبی نیست و بسیاری به خاطر مواضع سیاسی او که موافق استقلال کاتالونیاست، وی را یک خائن می دانند.

با همه این اوصاف نمی توان موفقیت های او در دوران مربیگری را نادیده گرفت. او نه تنها در بارسا که در خارج از اسپانیا نیز ثابت کرد که چه مربی بزرگی است. من احترام ویژه ای برای او قائل هستم.»

 

دل-بوسکه-مردم-اسپانیا-گوادیولا-را-خائن-می-دانند.

 

این مربی بزرگ تاریخ اسپانیا در مورد شکست تلخ بارسا برابر لیورپول و حذف حیرت انگیز از لیگ قهرمانان گفت:« هیچکس تصور نمی کرد بارسا 4 گل در بازی برگشت از لیورپول دریافت کند اما معتقدم ارنستو والورده می دانست که در آنفیلد چه بازی دشواری در انتظار تیمش است با این حال او هم فکر نمی کرد که بارسا حتی به یک گل هم دست پیدا نکند.»

دل بوسکه ایده ی خود درباره ی فینال لیگ قهرمانان اینگونه ابراز کرد:« از نظر من، لیورپول تیم بهتری نسبت به تاتنهام است و شایسته قهرمانی. برابر فوتبال سریع و پرفشار لیورپول، کمتر تیمی توان مقاومت دارد.»

 

او همچنین درباره ی فینال کوپا دل ری افزود :« من برای بازی فینال دعوت شده ام ولی بعید می دانم در ورزشگاه(بنیتو ویامارین) حاضر شوم. والنسیا تیمی تازه شکوفا شده و اوج گرفته است و در مقابلش بارسای زخم خورده با تعدادی غایب مهم قرار دارد. معتقدم فاکتور لیونل مسی در این بازی بسیار تاثیرگذار است و بارسا به خاطر او شانس اول قهرمانی محسوب می شود.»

 

دل بوسکه درباره ی فصل ضعیف و ناراحت کننده ای که رئال مادرید پشت سر گذاشت افزود :« رئال تیم خوب و با بازیکنانی باکیفیت است و بهتر کردن چنین تیمی دشوار خواهد بود. مشخص نیست چه بازیکنانی می توانند باعث پیشرفت رئال شوند. مشکل اصلی رئال در فصلی که گذشت، جدایی رونالدو بود و این کاملا به چشم آمد. رئال باید یک بازیکن بزرگ به جای رونالدو جذب کند تا به مشکلات فصل گذشته برخورد نکند. نیمار یا امباپه؟ من باشم امباپه را جذب می کنم. جذب او منطقی تر از نیمار است.»

پربازدیدترین اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار فراموش نکنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*