دفاع گواردیولا از مسی در برابر انتقادات تند فن خال

دفاع گواردیولا از مسی در برابر انتقادات تند فن خال : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، لوئیس فان خال که سابقه دو دوره مربیگری بارسا را در کارنامه دارد، معتقد است که فوق ستاره ای چون مسی چندان در خدمت تیم نیست و بیشتر انفرادی بازی می کند و به همین دلیل است که بارسا از سال 2015 نتوانسته فاتح لیگ قهرمانان شود. او مسی را یکی از مقصرین اصلی حذف تحقیرآمیز بارسا از لیگ قهرمانان در دو فصل اخیر برابر رم و لیورپول دانست.

اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

پپ گواردیولا، سرمربی سیتی در پاسخ به انتقادات فان خال به دیاریو آرا گفت:« بارسا بسیار به فینال امسال نزدیک بود. بازی رفت را 3-0 برده بود و همه می گفتند که با زدن فقط یک گل در آنفیلد، قطعا راهی فینال خواهد شد؛ به خصوص که فیرمینو و صلاح هم در میدان نبودند اما لیگ قهرمانان بسیار عجیب و دشوار است. شاید درست این بود که فان خال استراتژی دفاعی بارسا را زیر سوال می برد نه ضعف مسی و مهاجمان در گلزنی. دریافت 4 گل، غیر قابل پیش بینی تر از نزدن یک گل در آنفیلد بود. به اعتقاد من اگر بارسا فاتح لیگ قهرمانان نشد، به خاطر مسی نبود.»

گواردیولا در ادامه گفت:« همیشه گفته ام که لیورپول امسال و بارسای لوئیس انریکه، دشوارترین حریفان من در دوران مربیگری بوده اند. بارسای انریکه با مثلث MSN می توانست هر حریفی را تسلیم کند. خلاقیت مسی و در آن مقطع نیمار، کاری می کرد که شما چاره ای جز تسلیم شدن نداشته باشید.»

دیدگاه‌ها 0

*
*