دردسر توهین آمیز فدراسیون فوتبال عراق برای ذوب آهن

دردسر توهین آمیز فدراسیون فوتبال عراق برای ذوب آهن : به گزارش” اسپرت اسکولار”، فقط یک روز مانده به بازی ذوب آهن ایران و النصر عربستان که در طی این سال ها در زمین بی طرف برگزار می شد ، فدراسیون فوتبال عراق اجازه ی برگزاری این بازی را در ورزشگاه المیک شهر کربلا نمی دهد.

 

روزنامه الریاضیه چاپ عربستان در خبری فوری اعلام کرد فدراسیون فوتبال عراق از میزبانی بازی ذوب آهن و النصر عربستان ممانعت کرده است. این برای اولین بار است که در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا 24 ساعت مانده به آغاز یک بازی رسمی خبر می رسد که این بازی برگزار نخواهد شد.

 

خبرهای ورزشی امروز را از دست ندید.

 

این در شرایطی است که شاگردان منصوریان زودتر عازم نجف شده و از آنجا راهی کربلا شدند. اما کاروان عربستان که گویا از این موضوع مطلع بوده اند، به عراق سفر نکرده اند.روزنامه الریاضیه امروز و ساعتی قبل فاش کرد فدراسیون فوتبال عراق در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است اجازه نمی دهد در شهر کربلا مسابقه ای برگزار شود.

 

این روزنامه در ادامه آورده است” فدراسیون فوتبال عربستان نامه ای از ای اف سی دریافت کرده که در آن اشاره شده بازی فردا شب ذوب آهن و النصر به شهری خارج از کشور عراق منتقل و این یعنی این بازی به زمانی دیگر موکول شده است.

اما آنچه که در این اقدام بی سابقه جالب است این است که که روزنامه عربستانی مدعی شده که این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا با فشار فدراسیون فوتبال عراق و در پی اتفاقات بازی تیم های الزورا و ذوب آهن در کربلا، اتخاذ شده است.

 

الریاضیه این خبر را در حالی منتشر کرده که کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید بسیاری بر نظم و انجام بازی ها در روز و ساعت مقرر دارد.حالا باید دید که در فاصله ی کمتر از یک روز کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص تعویض محل بازی و زمان بازی چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد .

 

علاوه بر اینکه این اولین بار است که چنین اتفاقاتی در این سطح از مسابقات قاره ای رخ می دهد موضوع مهم تر این است که میزبان این بازی کدام کشورخواهد بود. از آنجایی که امارات مخالف برگزاری میزبانی ذوب آهن در این کشور است ، حالا از میان گزینه ها شاید قطر و عمان نزدیکترین احتمال برای برگزاری این مسابقه حساس باشند.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*