درخشش نام علیرضا بیرانوند بین گزینه های نهایی توپ طلای آسیا

درخشش نام علیرضا بیرانوند بین گزینه های نهایی توپ طلای آسیا : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، روز گذشته علیرضا بیرانوند دقایق تلخی را برابر تیم ملی  عراق تجربه کرد. او در این بازی علی رغم نمایش قابل قبول، دو گل دریافت کرد و در نهایت تیم ملی ایران شکست خورد تا دومین باخت متوالی خود را به ثبت برساند. اما ساعاتی پس از این نتیجه، کنفدراسیون فوتبال آسیا علیرضا بیرانوند را جزو سه گزینه نهایی «توپ طلای آسیا» قرار داد تا او صبح روز جمعه را با این خبر بسیار خوب آغاز کند.رقبای علیرضا بیرانوند، تومواکی ماکینو ستاره ژاپنی اوراواردز و اکرم عفیف وینگر خوش تکنیک السد قطر خواهند بود؛ بازیکنانی که در رقابت های ملی و باشگاهی برای تیم ملی ژاپن و قطر درخشیده‌اند و آنها هم به اندازه ی بیرانوند از شانس کسب توپ طلای آسیا برخوردارند.

آخرین اخبار ورزشی  روز ایران و جهان را در اسپرت اسکولار بخوانید 

درخشش-نام-علیرضا-بیرانوند-بین-گزینه-های-نهایی-توپ-طلای-آسیا
ای اف سی در گزارش مربوط به این خبر، علیرضا بیرانوند را «الهام بخش» بازیکنان تیم ملی ایران و پرسپولیس برای موفقیت دانسته است و همچنین از مسئولیت‌های اجتماعی او نوشته است. این در حالی است که علیرضا بیرانوندچند هفته پیش جایزه نقره ای مربوط به فعالیت های جوانمردانه را در پی کمک های خود به سیل زدگان دریافت کرد. همچنین ای اف سی با اشاره به این که علیرضا بیرانوند پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرد و در جام ملت ها نیز به صعود ایران کمک کرد، او را یکی از ستاره های تیم ملی ایران خواند.

در سال های اخیر جواد نکونام، محسن بنگر و دیگر بازیکنان ایرانی تا آستانه کسب توپ طلای آسیا پیش رفتند اما موفق به این کار نشدند. در طول تاریخ علی کریمی، علی دایی، مهدی مهدوی کیا و خداداد عزیزی موفق به کسب جایزه ی بهترین بازیکن آسیا شدند.

قرار است مراسم انتخاب برترین های آسیا پس از فینال لیگ قهرمانان برگزار شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*