خداحافظی تلخ کمیل قاسمی از تشک کشتی

خداحافظی تلخ کمیل قاسمی از تشک کشتی : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، کمیل قاسمی خیلی زود به انتهای خط رسید. این سنگین وزن جویباری کشتی آزاد ایران که در 2 دوره اخیر المپیک روی سکو رفت، امروز در انتخابی تیم ملی در حالی که خیلی آماده نبود، مقابل 2 رقیب قدرتمند خود قرار گرفت و شکست خورد.

این پسر 31 ساله جویباری که بعد از المپیک 2016 و کسب مدال نقره در ریودوژانیرو دیگر در هیچ مسابقه رسمی آسیایی وجهانی روی تشک نرفته بود، بعد از شکست مقابل یدالله محبی در دور اول مسابقات انتخابی تشک را بوسید و قصد خداحافظی داشت؛ اما با اصرار مربیان و دوستانش برای کشتی دوم مقابل پرویز هادی هم روی تشک آمد.

 

کمیل از روزهای اوج خود که غول های جهان را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی داشت، به دور بود. کشتی دوم هم برای قاسمی با شکست همراه بود؛ برابر حریفی که در سال های اخیر همواره رقیب جدی اش بوده است. پرویز هادی که از پاهای استوار و محکمی برخوردار است، به کمیل اجازه خودنمایی نداد. در 3 دقیقه نخست هیچ فنی و رد و بدل نشد، اما پرویز هادی به خاطر کم کاری حریف یک امتیاز گرفت. این داستان در 3 دقیقه دوم هم تکرار شد و یک امتیاز دیگر به حساب هادی واریز شد.

قاسمی که دیگر همه چیز را برای خودش از دست رفته می دید، کمی سراسیمه در یک دقیقه پایانی زیرگیری می کرد. این حمله با واکنش پرویز هادی همراه بود و او برای اولین بار به پشت کمیل رفت و 2 امتیاز دیگر گرفت. وقتی کشتی 4 بر صفر شد، هنوز 12 ثانیه از وقت باقی مانده بود، اما نه دیگر کمیل نای کشتی گرفتن داشت ونه می توانست از دستان توانمند هادی عبور کند. این لحظات در حالی گذشت که 2 کشتی گیر در حال خوش و بش با هم بودند تا اینکه سوت داور به صدا درآمد.

خداحافظی-تلخ-کمیل-قاسمی-از-تشک-کشتی2

در ادامه :

با وجود اصرار مربیان این بار دیگر پسر جویباری تصمیمش را عملی کرد. او بعد از بوسیدن تشک کشتی خداحافظی خود را رسمی کرد و با تشویق شدید تماشاگران حاضر در سالن 12 هزار نفری آزادی مواجه شد. در حالی که کمیل اشک می ریخت و روزهای سختی که در کشتی سپری کرده بود، جلوی چشمانش می آمد، پرویز هادی او را روی دوشش گرفت و دور افتخار زد.

اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

پرویز هادی که قبل از المپیک ریو بعد از شکست مقابل کمیل قاسمی در انتخابی با او درگیر شده بود، حالا یکی از دوستان نزدیک این کشتی گیر جویباری است. حتی هادی قصد داشت دست کمیل را به عنوان برنده بالا بگیرد که قاسمی به او اجازه نداد. 2 رقیبی که حتی تا پای درگیری هم با هم پیش رفته بودند، روز فراموش نشدنی را برای کشتی ایران رقم زدند. در اوج دوستی و رفاقت کمیل قاسمی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد و پرویز هادی هم با 2 بردی که امروز به دست آورد، به سوی پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی 2019 و حتی المپیک 2020 گام بلندی برداشت.

کمیل قاسمی که با 2 مدال برنز و نقره المپیک و یک نقره جهان جزو پرافتخارترین های کشتی ایران به حساب می آید، شاید دیگر این توان را در خود نمی دید که بتواند به دوران اوج خود بازگردد و سعی کرد در همین روزها خداحافظی کند.

حالا صحبت هایی مطرح شده که این پسر جویباری سنگین وزن کشتی ایران خیلی زود به کادرفنی تیم ملی اضافه شود و مسیر جدیدی را در کشتی در پیش بگیرد.

دیدگاه‌ها 0

*
*