جعفر کاشانی،پیشکسوت پرسپولیس درگذشت

جعفر کاشانی،پیشکسوت پرسپولیس درگذشت : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، کاشانی یک شاهینی اصیل است که پس از انحلال این باشگاه به پرسپولیس رفته و پس از چند سال حضور در قلب دفاعی سرخپوشان و تیم ملی در دهه 50 از فوتبال خداحافظی کرد تا در عرصه دیگری در وزارت امور خارجه به کار مشغول شود.

کاشانی در دهه هفتاد باشگاه شاهین را در منطقه نارمک تهران بازسازی کرد و در سال های گذشته از اعضای ثابت هیات مدیره این باشگاه محسوب می‌شد.

او همچنین سابقه حضور در هیات رییسه فدراسیون فوتبال را در کارنامه دارد. چهره ای که جملات تاکیدی با عبارت باشگاه را از او می شنیدیم. ریش سفید پرسپولیسی ها که البته عمرش قد نداد تا پرسپولیس را در قامت یک باشگاه واقعی ببیند.

خبر فوت او در شرایطی مخابره ای شده که جعفر کاشانی در سن 75 سالگی همچنان عضو هیات مدیره پرسپولیس محسوب می شود. او که به تازگی کمر خود را جراحی کرده بود، طی روزهای گذشته وزن شدیدی کم کرده بود و احساس کسالت داشت اما هنوز علت فوت وی اعلام نشده است.

جعفر-کاشانی،پیشکسوت-پرسپولیس-درگذشت

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

کاشانی از معتمدین و مفاخر ورزش ایران بود و بزرگتر پرسپولیسی ها نیز محسوب می شد. او سالیان سال قصد احیای باشگاه شاهین را داشت اما به دلایل مختلف این اتفاق رخ نداد اگرچه از دوران فعالیت وی در شاهین ساختمانی زیبا و مجموعه ای با امکانات فوق العاده به یادگار مانده است. زمانی که کاشانی با جنب و جوش و انرژی بیشتر به دنبال ایجاد باشگاهی بود که به قول خودش می توانست رئال مادرید ورزش ایران باشد و البته این آرزویی بود که در نهایت موفق به تعبیر آن نشد.

کاشانی حالا به دوستان و یاران قدیمی و هم قطارانش در پرسپولیس دهه 40 و 50، ابراهیم آشتیانی و همایون بهزادی دو اسطوره دیگر این باشگاه پیوسته است در حالیکه پرسپولیسی‌ها در حال و هوای چهارمین سالمرگ هادی نوروزی کاپیتان سابق خود به سر می‌بردند.

جعفر-کاشانی،پیشکسوت-پرسپولیس-درگذشت-2
نکته اینکه فوت جعفر کاشانی در شرایطی اعلام شده که همسر وی در سفر کربلا و پسر در سفر به کیش رفته بود و صبح امروز راننده وی که به طرز غیر طبیعی منتظر جعفرخان شده بود، پیکر وی را در آپارتمان خانه یافت. او سریعا به بیمارستان رویال تهران منتقل شده اما تلاش ها برای احیای قلب وی به سرانجام نرسیده است.

دیدگاه‌ها 0

*
*