جدایی احتمالی مسی از آبی اناری ها؛کابوس بارسا حقیقی خواهد شد؟!

جدایی احتمالی مسی از آبی اناری ها؛کابوس بارسا حقیقی خواهد شد؟! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، ادامه حضور مسی در بارسلونا در هاله ای از ابهام قرار دارد. در ماه های گذشته اخباری در مورد وجود بندی در قرارداد مسی که به وی اجازه جدایی از بارسا را خواهد داد، به بیرون درز کرده بود و روز گذشته ال پائیس تایید کرد که مسی در پایان قراردادش در ژوئن 2020، بازیکن آزاد خواهد بود.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید  

در واقع هرچند بارسلونا اعلام کرده بود مسی تا 2021 قراردادش را تمدید کرده ولی در واقعیت قرارداد مسی تنها تا ژوئن 2020 اعتبار دارد و او می تواند آن را تا 2021 نیز تمدید کند و یا از بارسا جدا شود. بندی در قرارداد مسی وجود دارد که به او اجازه می دهد در پایان همین فصل بارسا را به عنوان بازیکن آزاد ترک کند به طوریکه از ژانویه 2020 می تواند با هر باشگاهی وارد مذاکره شود بدون اینکه نیاز به اطلاع بارسلونا باشد.

موندودپورتیوو چند ماه پیش فاش ساخته بود که چنین بندی به مسی اجازه می دهد او به باشگاه های غیر اروپایی منتقل شود نظیر اتفاقی که برای ژاوی و اینیستا رخ داد اما این نشریه روز گذشته پس از انتشار گزارش ال پائیس، حاضر نشد تایید کند که مسی فقط قادر به رفتن به لیگ های غیر اروپایی است.

طبق اخبار موثق رسیده به مارکا، مسی قراردادش را تا 2020 تمدید کرده بود، با شرط تمدید یک ساله تا 2021 اما برای سال 2022 هیچ بندی گنجانده نشده است و بارسا باید برای تمدید قرارداد مسی، بار دیگر با او وارد مذاکره شود.

جدایی-احتمالی-مسی-از-آبی-اناری-ها؛کابوس-بارسا-حقیقی-خواهد-شد؟-2

در ادامه :

بند مهم قرارداد مسی این است که او از اول ژانویه 2020 یعنی چند ماه دیگر می تواند با هر باشگاهی وارد مذاکره شود. هدف مسی از گنجاندن این بند اطمینان از شرایط بدنی خود برای ادامه حضور در بارسا و نیز آزادی برای تصمیم گیری در مورد آینده اش بود. در بارسلونا خوشبین هستند که مسی تا 2021 به حضورش در بارسا ادامه دهد و حداقل از حالا تا دو سال دیگر روی او به صورت جدی حساب کرده اند یعنی زمانی که او 34 ساله خواهد بود.

با این وجود بارسلونا سخت در تلاش است تا قبل از ژانویه 2020 قرارداد مسی را تمدید کند چون به خوبی آگاه است که باشگاه های متمول اروپایی با علم به اینکه مسی بازیکن آزاد خواهد بود، رویای جذب او را نزدیک تر از همیشه می بینند. مسی به تمدید با بارسا فکر می کند ولی فعلا هیچ عجله ای برای این کار ندارد. به نظر هم نمی رسد که او حداقل تا ژانویه اقدامی جدی برای تمدید قراردادش انجام دهد.

تا الان تعهد مسی به بارسا به اندازه ای بوده است که بتوان ادعا کرد او به قراردادش پایبند خواهد ماند اما بدون شک اینکه او از ژوئن 2020 بازیکن آزاد خواهد بود، او را به یکی از گزینه های طلایی نقل و انتقالات بدل خواهد کرد و فرصتی بی نظیر را در اختیار دیگر باشگاه ها قرار می دهد. این همان ریسکی است که بارسا قصد دارد از آن اجتناب کند.

دیدگاه‌ها 0

*
*