توییت دردسرساز اسطوره ی انگلیسی درباره ی بازی ایران و کامبوج

توییت دردسرساز اسطوره ی انگلیسی درباره ی بازی ایران و کامبوج به گزارش “اسپرت اسکولار “، تیم ملی ایران دیروز در ورزشگاه آزادی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2020 به مصاف کامبوج رفت و موفق شد با ارائه یک بازی برتر کامبوجی‌ها را با شکست سنگین 14-0 بدرقه کند. ولی آنچه این بازی را به یک بازی مهم در سطح جهانی تبدیل کرده و چشم رسانه‌های زیادی را از سراسر دنیا به ورزشگاه آزادی جلب کرده بود حضور زنان ایرانی در ورزشگاه برای تماشای بازی بود. حضوری که با بلیط‌فروشی انجام شده و در نوع خود اتفاقی بود که برای اولین بار رخ می‌داد.

حضور زنان ایرانی در استادیوم آزادی و پیروزی پرگل ایران مقابل کامبوج واکنش‌های زیادی برانگیخت و چهره‌های مشهور زیادی در دنیای فوتبال به آن واکنش نشان دادند. یکی از جنجالی‌ترین این واکنش‌ها توییتی بود که گری لینه‌کر اسطوره فوتبال انگلیس و ستاره سابق تیم ملی این کشور در شبکه اجتماعی توییتر داشت. توییت لینه‌کر با چنان واکنش‌های منفی شدیدی مواجه شد که او را مجبور کرد آن را حذف کند.

توییت-دردسرساز-اسطوره-ی-انگلیسی-درباره-ی-بازی-ایران-و-کامبوج

ایران۱۴-کامبوج۰:باران گل برای خوش آمد گویی به بانوان در آزادی

لینه‌کر در توییت خود نوشت:” ایران در بازی با کامبوج 14-0 پیروز شده. لطفا یک نفر به زنان ایرانی که اجازه پیدا کردند برای اولین بار بازی را از استادیوم تماشا کنند بگوید که فوتبال همیشه به این سادگی نیست”.

توییت-دردسرساز-اسطوره-ی-انگلیسی-درباره-ی-بازی-ایران-و-کامبوج-3
بعد از انتشار این توییت بود که کاربران زیادی به آن واکنش نشان داده و به لینه‌کر متذکر شدند که این توییت او حاوی کلیشه‌های جنسیت‌زده و توهین‌آمیز است. این واکنش‌ها تا حدی بالا گرفت که لینه‌کر در نهایت به این نتیجه رسید که بهتر است آن را از حساب توییتری خود حذف کند.

دیدگاه‌ها 0

*
*