توضیحات دبیر فدراسیون درباره ی خبر بیماری خونی ویلموتس

توضیحات دبیر فدراسیون درباره ی خبر بیماری خونی ویلموتس : ابراهیم شکوری درباره ی جزویات عقد قرار داد با ویلموتس روند پیشرفت این موضوع  اظهار داشت : در مراحل پایانی قرارداد هستیم. امیدوارم طی روز‌های آتی قرارداد نهایی شود و حامل خبر‌های خوبی باشیم.

 

نقاط ضعف و قوت سرمربی آینده را بازیابی کردیم

او در برنامه تلویزیونی “صبح بخیر” شبکه ی سه درباره سفر مسئولان فدراسیون به بلژیک گفت: چندین ماه است که درگیر قرارداد هستیم. جا دارد از کی‌روش به خاطر هشت سال حضور در تیم ملی ایران و به دست آوردن موفقیت‌های گوناگون تشکر کنیم. ما فرآیندی را با هدف انتخاب یک سرمربی خوب و مناسب شروع کردیم. اولین کار بررسی نقاط ضعف و قوت مربی و کادرفنی قبلی و بررسی فرصت‌ها و تهدید‌ها بود.

 

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ضمن ابرازاین موضوع که در روند اناخاب سرمربی تیم ملی از نظرات مردم هم استفاده شده است ، یادآور شد: با توجه به اینکه در فضای مجازی هستیم، بازخورد نظرات مردم مشخص بود. خواسته آنان را رصد کردیم و کنار هم قراردادیم و یکسری شاخصه‌ها را هم در نظر گرفتیم.

 

مردم طرفدار اندیشه های هجومی سر مربی بودند

او در واکنش به این سوال که آیا خواسته ی مردم این بود که کی کروش از تیم ملی جدا شود ، گفت: مردم به دنبال یک سبک جدید بودند. تیم ملی از نظر ساختار دفاعی خیلی خوب بود، اما چیزی که از نظرات مردم فهمیدیم این بود که مردم از نتایجمان در جام جهانی راضی بودند، اما مردم دوست داشتند تیم ملی هجومی بازی کند

 

شکوری ادامه داد: مهارت‌های فردی، مدیریتی، روان شناختی، ارتباطی و فاسفه مربیگری و دوران بازیگری مربیان را در نظر گرفتیم و با این معیار‌ها سراغ مربیان رفتیم. با توجه به شرایط سخت اقتصادی و مسائل مختلف با مربیان متعددی مذاکره کردیم.

 

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید.

 

توضیحات دبیر فدراسیون درباره ی خبر بیماری خونی ویلموتس

زیدان در ایران حضور نمی یابد

او درباره مذاکره با زیدان و مورینیو برای هدایت تیم ملی که توسط مازیار ناظمی مدیر اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان منتشر شده است، اظهار کرد: اگر منطقی، فنی و ورزشی فکر کنیم، زیدان رقم مشخصی دارد. با رقم دریاقتی او محال است او را به ایران بیاوریم. یکسری صحبت‌ها شد، ولی منطقی نبود. آقای ناظمی نظر شخصی خودش را گفت.

 

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره مبلغ قرارداد زیدان برای یک فصل گفت: رقم قرارداد زیدان در رئال مادرید ۲۶ میلیون دلار است. این رقم تقریبی است. مربیان در این سطح، بهترین‌های دنیا هستند و رقم مشخصی دارند. اگر از نظر مالی هم در شرایط مساعدی بودیم، پرداخت چنین مبلغی به زیدان منطقی نبود.

 

شکوری درباره محل توافق و اختلاف با مارک ویلموتس در عقد قرارداد اظهار کرد: نکات مهم مبلغ قرارداد، مدت و شرایط حضور او در ایران است. ما روی بند‌های قرارداد کار می‌کنیم. حضور او در تیم ملی ایران هنوز نهایی نشده و قراردادی نبسته‌ایم. تیم مذاکره کننده با او و دستیارانش رایزنی می‌کند.

وی درباره مبلغ پیشنهادی به مارک ویلموتس نیز تاکید کرد: یکی از مفاد قرارداد، محرمانه بودن است. اگر او رضایت داشت، مبلغ را اعلام می‌کنیم.

 

احتمال ابتلای ویلموتس به بیماری خونی؟ از او تست می‌گیریم

او درباره خبری منتشره شده در برخی از مطبوعات مبنی بیماری خونی ویلموتس و امکان حضور مقطعی او در ایران به همین دلیل گفت: این قضیه را برای اولین بار می‌شنوم، اما متأسفانه هر کسی هر خبری را منتشر می‌کند. فکر نمی‌کنم چنین چیزی باشد. قبل از قرارداد یکسری تست‌ها از او گرفته می‌شود. هر مربی که وارد ایران می‌شود تست‌هایی را می‌دهد.

 

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره تصور ویلموتس از ایران گفت: تصور‌ها از ایران متفاوت از چیزی است که صحت دارد. او بعد از دیدن ایران و گشت زدن در تهران و دیدن نقاط دیدنی شهر نظرش عوض شد. او ابتدا از مرکز ملی فوتبال دیدن کرد و مورد استقبال قرار داد.

 

شکوری خاطرنشان کرد: قرارداد او هنوز نهایی نشده، ولی از نظر اخلاقی و رفتاری خیلی خونگرم است و فکر می‌کنم در صورت نهایی شدن قرارداد به فوتبال ما کمک می‌کند. با توجه به فشار‌های ناجوانمردانه به ایران، وقتی ویلموتس به ایران آمد نظرش عوض شد. امکان دارد در آینده نزدیک خانواده‌اش را به ایران بیاورد. با این حال اگر ویلموتس هم نهایی نشود، مربیان دیگر را هم به ایران می‌آوریم.

 

تکرار خاطره کلمنته درباره ویلموتس؟

شکوری در واکنش به این سوال که امکان دارد ویلموتس هم همانند خاویر کلمنته بعد از بازدید از ایران و به توافق نرسیدن با تیم ملی، از عقد قرارداد صرف نظر کند، گفت: سعی کردیم در آرامش او را به ایران بیاوریم و در فضای دوستانه و صادقانه یک قرارداد خوبی و حرفه‌ای ببندیم که به نفع تیم ملی کشورمان باشد و تیم ملی با اقتدار بازی کند.

دیدگاه‌ها 0

*
*