توافق استقلال تهران با سرمربی سابق اینتر

توافق-استقلال-تهران-با-سرمربی-سابق-اینتر

توافق استقلال تهران با سرمربی سابق اینتر : به گزارش اسپرت اسکولار ، باشگاه استقلال طبق مذاکرات نهایی با آندره استراماچونی ، این مربی ایتالیایی با اکثر بندهای قرار داد خود با استقلال به توافق رسیده است و به نظر می رسد که  مذاکرات با استراماچونی به مزاحل پایانی خود نزدیک می شود.قرار شده مقدمات امضای قرارداد رسمی به زودی برگزار شود تا استراماچونی تا پایان هفته جاری در نهایت به عنوان سرمربی رسمی این تیم به هواداران معرفی شود.

 

 روند مذاکرات پنهانی استقلال و استراماچونی حدود سه روز پیش توسط نشریه های ایتالیایی افشا شد  و مدعی شدند که پیشنهادی سه ساله روی میز او از سوی باشگاه تهرانی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین بند‌های که قرار شده در جلسه نهایی درخصوص آن تصمیم گیری شود مدت زمان همکاری طرفین است .

باتوجه به سقف قراردادی که باشگاه استقلال تعیین کرده بود استراماچونی برای فصل اول نهایت ۵۰۰ هزاردلار دریافت خواهد کرد و بعید به نظر می‌رسد مبلغ قرارداد او فراتر از سقف تعیین شده باشد.

پس از بازی استقلال تهران در هفته پایانی مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برابر العین امارات شایعه‌ای مطرح شد که زوران مامیچ بیشتر از هر زمان دیگر به نیمکت استقلال نزدیک است و قرار شده به عنوان سرمربی بعدی آبی‌ها معرفی شود؛ این سرمربی کروات که به ازای قرارداد ۱۰ میلیون یورویی حاضر شده بود هدایت العین را پس از دو سال رها کند و به الهلال عربستان بپیوندد، مبالغ نجومی را زیر نظر داشت و در نهایت مذاکرات طرفین به همین دلیل بدون نتیجه پایان یافت.

 

تنها گزینه انتخابی از سوی هیات مدیره و کمیته فنی باشگاه استقلال مامیچ  نبود. میروسلاو دوکیچ و آنجلو آلسیو که هر کدام از رزومه مشخصی برخوردار بودند، اما روند مذاکرات به گونه ای پیش رفت که این دو مربی شانسی برای حضور در استقلال پیدا نکردند؛ شاید مبحث جوانگرایی در انتخاب سرمربی جدید هم بی تاثیر نبوده باشد؛ دو سرمربی نامبرده هر کدام مرز ۵۳ سالگی را رد کرده‌اند در حالیکه استراماچونی تنها ۴۳ سال سن دارد.

 

خبرهای ورشی امروز را در اسپرت اسکولار از دست ندید.

درباره سرمربی جدید استقلال:

آندره آ متولد شهر رم ایتالیا است. او که سرمربیگری را از تیم های پایه ی آ اث آغاز کرده است، بعد از حضور در تیم زیر ۱۷ ساله‌های رم به اینترمیلان رفت؛ یک فصل در تیم زیر ۱۹ ساله‌های اینتر فعالیت داشت و باشگاه اینتر از فصل ۱۳-۲۰۱۲، او را به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان خود معرفی کرد.

استراماچونی هدایت اینتر را در در ۶۵ مسابقه رسمی  دست داشت؛ او تنها ۳۶ سال سن داشت هدایت نراتزوری را به عهده گرفت که هر چند که شروع او ناامیدکننده بود، اما کسب ۱۰ برد پیاپی باعث شد تا آن‌ها آینده امیدوار شوند. تیم تحت هدایت آندره‌آ حتی طلسم ۴۹ بازی شکست ناپذیری یوونتوس را هم شکست و تا پایان هفته هفدهم سری آ. در رده دوم قرار داشتند، اما فصل را در رده نهم به پایان رساندند تا از کسب سهمیه اروپایی باز بمانند و در لیگ اروپا هم در مرحله یک هشتم حذف شدند تا استراماچونی برکنار شود.

او پس از یک فصل دوری از فوتبال سرانجام با اودنیزه یکی از تیم های سری آ آغاز به همکاری کرد. او در این تیم هم عملکرد مناسبی نداشت و رتبه شانزدهم را به دست آورد تا برای دومین بار اخراج شود. آندره‌آ سپس یک فصل به عنوان سرمربی پاناتینایکوس یونان و یک فصل نیز به عنوان سرمربی اسپارتاپراگ چک فعالیت کرد که پس از یک سال از هر دو باشگاه اخراج شد. او طی فصل ۱۹-۲۰۱۸ هم در تیمی فعالیت نداشت و در حال حاضر ارزش آندره استراماچونی به طور دقیق در ترانسفر مارکت مشخص نیست.

دیدگاه‌ها 0

*
*