تفاوت های استقلال پیرمرد خندان آلمانی با استراماچونی ساکت جدی

تفاوت های استقلال پیرمرد خندان آلمانی با استراماچونی ساکت جدی: جدبه گزارش ” اسپرت اسکولار “، اولین تجربه استراماچونی روی نیمکت استقلال در یک دیدار دوستانه نه چندان سخت و برابر امیدهای باشگاه بود. دیداری که استقلال به آسانی پیروز شد و خارج از بررسی مسائل فنی می توان برخی جزییات دیگر آن را فعلا نسبت به گذشته بررسی کرد.

اولین شباهت؛ یک هافبک دفاعی، دو راس جلو

استقلال در مقاطع زیادی در حضور شفر با یک هافبک دفاعی و دو راس جلو به میدان می رفت و استراماچونی در اولین گام از این سیستم استفاده کرد. آذری و شجاعیان جلوتر از ریگی هافبک های استقلال بودند تا آبی ها آرایش خیلی متفاوتی را حداقل از نظر جایگیری نداشته باشند. این سبک از قرار گیری هافبک ها در زمین نشان می دهد که سرمربی ایتالیایی خیلی به اصول دفاعی زادگاه خود پایبند نیست و تیم او قصد دارد منطبق بر خواسته هواداران و البته با نزدیکی به معیارهای فوتبال زیبا، در زمین حاضر شود. موضوعی که البته ریسک دریافت گل را افزایش می دهد اما شاید بتواند خیلی سریع او را تبدیل به چهره ای محبوب کند.

اولین تفاوت؛ عاشق عمق

فیلم های منتشر شده از گل های استقلال نشان می دهد که آبی ها با استراماچونی به دنبال استفاده بیشتر از عمق هستند؛ گل زیبای دشتی در صحنه گل چهارم، گل دوم مرتضی تبریزی و حتی گل بلبلی با حرکات از مرکز به ثمر رسیدند و تنها گل باقری بود که با حرکت غفوری از سمت راست ثبت شد.

استقلال در سال ها و دهه های اخیر همواره تیمی متکی بر ارسال از کناره ها و استفاده از جناحین برای گلزنی بود و تغییر این سبک بازی برای آبی ها در اولین سال بعد از کنار رفتن بال راستی مانند خسرو حیدری، می تواند یک اقدام انقلابی برای آبی ها لقب گیرد. اقدامی که انجام دادن آن ابزارهای مهمی را می طلبد.

اخبار ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

تفاوت-های-استقلال-پیرمرد-خندان-آلمانی-با-استراماچونی-ساکت-جدی-3-1

دومین شباهت؛ تبریزی به کنار رفت

به ناچار و یا با انتخاب، مرتضی تبریزی این بار هم با سرمربی جدید کار خود را به عنوان وینگر آغاز کرد؛ پستی که البته خود او شاید تمایل زیادی به آن نداشته باشد اما این بار تبریزی برای استقلال درخشید و دو مرتبه موفق به گلزنی شد و بارها برای آبی ها موقعیت سازی کرد.

تغییر پست مرتضی تبریزی و استفاده از دیگر بازیکنان در نوک خط حمله، شباهت دو سرمربی خارجی استقلال است و هر دو سرمربی تصمیم گرفتند تا در شروع مهاجم بلند قامت خود را از دروازه دور کنند تا به این ترتیب برای او فضای بیشتری ایجاد کنند. موضوعی که می تواند دوباره برای تبریزی یک چالش باشد.

دومین تفاوت؛ خریدها درخشیدند

شفر بعد از اولین تابستان خود با استقلال که در نهایت تنها تابستان او شد، نتوانستد از خریدهای خود به خوبی استفاده کند. تقریبا تمامی خریدهای او ناکام بودند و یا حتی برای رسیدن به فرم خوب خود، زمان زیادی را نیاز پیدا کردند اما تیم استراماچونی خیلی سریع توانسته جدیدها را بپذیرد. دو خرید جدید استقلال برای این تیم گلزنی کردند و البته ریگی نیز نشان داد که بی ادعا می تواند مهره ای موثر برای سرمربی ایتالیایی باشد.

استراماچونی البته هنوز شخصا برای خریدهای جدید وارد بازار نشده و باید منتظر خریدهای او به ویژه در خط حمله برای تقویت استقلال باشیم؛ جایی که شاید زمان مناسبی برای مقایسه او با گذشته استقلال باشد.

تفاوت اصلی؛ مرد خونسرد ایتالیایی

تصاویر سایت باشگاه از این دیدار دوستانه نشان می دهد که سرمربی استقلال به ندرت به کنار خط آمده و ترجیح می دهد فعلا تنها تماشاگر باشد. او در تمرینات قبلی نیز همواره چهره ای جدی و شاید خشن داشته تا بر خلاف تجربه قبلی استقلالی ها از یک پیرمرد خندان آلمانی، آبی ها حالا یک جوان جدی ایتالیایی را روی نیمکت ببینند.

بر خلاف شفر که علاقه زیادی به دوربین و رسانه داشت، استراماچونی حتی فعلا به اندازه حضور در یک جشن تولد نیز به تیم نزدیک نشده و ترجیح می دهد فاصله خود را با تیم حفظ کند. استقلالی ها باید فعلا جدیت این سرمربی را تحمل کنند تا شاید بعد از رسیدن استقلال به شرایط ایده آل و حد مطلوب و با گذشت زمان و در کوران مسابقات، استراماچونی از چهره جدید خود رونمایی کند.

تفاوت-های-استقلال-پیرمرد-خندان-آلمانی-با-استراماچونی-ساکت-جدی-2-

دیدگاه‌ها 0

*
*