تراکتور1-پرسپولیس0:شیرین ترین برد هفته با شوت حاج صفی

تراکتور1-پرسپولیس0:شیرین ترین برد هفته با شوت حاج صفی ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، بعد از استقلال، پرسپولیس نیز دست خالی از تبریز برگشت و مقابل دیگر نماینده این استان تن به شکست داد.

اولین حضور محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل برای سرخ‌ها خوش یمن نبود و این تیم بعد از مدت‌ها در تبریز دست خالی زمین را ترک کرد و تن به شکست برابر تراکتور داد.

مصطفی دنیزلی، سرمربی تراکتور بعد از تساوی بدون گل در هفته اول، اینبار هم با یک برد اقتصادی توانست یکی از شیرین‌ترین امتیازات فصل را به خود اختصاص دهد و هواداران تراکتور را به سرمستی برساند.

پرسپولیس کالدرون اما در یکی از بی برنامه‌ترین بازی‌های خود هیچ ترفندی برای رساندن توپ به باکس جریمه تراکتور نداشت و پاس‌های اشتباه و سردرگمی هافبک‌های این تیم باعث شد تا آنها تنها با سود بردن از ضربات ایستگاهی حریف را در چند مرحله به دردسر بیندازند.

داور: بیژن حیدری کمک داوران: رضا سخندان و علیرضا ایلدروم

تراکتورسازی تبریز :

رشید مظاهری، ایمان سلیمی، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، میثم تیموری، رضا اسدی، مسعود شجاعی، ویلیان میمبلا(80 – ساسان انصاری)، اشکان دژاگه( 71 – سوگیتا)، احسان حاج صفی(90 – سعید مهری)، کوین فورچونه

سرمربی: مصطفی دنیزلی

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری( 67 – امیر روستایی)، محمدی نادری(78 – جونیور براندائو)، احمد نوراللهی، امید عالیشاه(46 – بشار رسن)، وحید امیری، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، علی علیپور

سرمربی: گابریل کالدرون

اخطار:

سیامک نعمتی ( دقیقه 19)

احسان حاج صفی (دقیقه 59)

بیرانوند و سلیمی (دقیقه 86)

اشکان دژآگه دقیقه 88

خبرهای ورزشی مهم  اسپرت اسکولار را از دست ندهید.

تراکتور1-پرسپولیس0شیرین-ترین-برد-هفته-با-شوت-حاج-صفی2

شرح گل:

تراکتور 1 پرسپولیس 0 : (دقیقه 1+45، احسان حاج صفی): ارسال کرنر بلند از سوی دژآگه برای حاج صفی و ناکامی بازیکنان پرسپولیس در توپ گیری از این بازیکن، در نهایت با شوت مهارنشدنی و زمینی حاج صفی، گل اول بازی را به ثمر رساند.

شرح بازی:

تراکتور در دقایق ابتدایی مالکیت توپ را در اختیار داشت و به دنبال این بود با حمایت هوادارانش راه دستیابی به دروازه حریف را به دست بیاورد. در سمت مقابل اما پرسپولیس با خطاهای پیاپی به دنبال متوقف کردن حریف و توقف سرعت بازی بودند که به این مهم نیز دست یافتند.
پرسپولیس اما روی اشتباه رشید مظاهری اولین شانس دستیابی به گل را به دست آورد که علیپور نتوانست از آن سود ببرد و در سمت مقابل هم علیرضا بیرانوند خیلی زود این اشتباه را جبران کرد و اینبار فرصت را در اختیار تراکتور قرار داد.

بازی بی کیفیت دو تیم که با پاس های اشتباه پیاپی و دریبل‌های ناموفق و بازی فیزیکی در میانه میدان در جریان بود، تا دقایق پایانی یک بازی بی کیفیت را برابر هواداران قرار داده بود اما در نهایت این احسان حاج صفی بود که روی ارسال دژآگه و حرکت فوق العاده اش ضربه نهایی را وارد کرد و تیمش را برنده به رختکن فرستاد.

آمار نیمه اول جدال دو تیم؛ تراکتور به خوبی از فرصت خود برای دستیابی به گل سود برد و پرسپولیس در ارسال پاس اشتباه بالایی به نام خود ثبت کرد.

پرسپولیس برای جبران شکست در نیمه اول، بازی را تهاجمی تر حداقل با تعداد نفرات بیشتر در زمین حریف شروع کرد . با این حال شرح وظایف هافبک‌های این تیم باعث شده بود تا سردرگمی بزرگی بین آنها شکل گیرد و در نهایت نتوانند به آنچه که مدنظر کادرفنی است نزدیک شوند. پاس‌های اشتباه و دریبل‌های ناموفق همچنان ضرباهنگ این تیم را با کندی پیش می‌برد و تراکتور اما با فوتبال هدفمند و سود بردن از نبوغ فردی بازیکنانش که سرآمد آنها حاج صفی و دژآگه بودند و با تخریب بالای رضا اسدی، آنها را در رسیدن به دروازه ناکام می‌گذاشتند.

بازیکن برتر:

شاید بتوان بابت گلی که احسان حاج صفی به ثمر رساند او را بازیکن برتر این دیدار دانست. هافبک تراکتور با هماهنگی بالا در خط میانی تیمش بارها جنگ‌های میانه میدان را از آن خود کرد و توانست روی صحنه گل نیز تجربه بالای خود به نمایش بگذارد و با سماجت و توپگیری مناسب ضربه نهایی‌اش را دور از دستان بیرانوند تبدیل به ارزشمندترین گل برای تیمش کند.

اشکان دژآگه نیز با رهبری بالا و پاس‌های دیدنی‌اش اعتمادبنفس را به خط میانی تیمش هدیه می‌داد و البته نباید از نمایش موفق مظاهری بعد از پشت سر گذاشتن اشتباهش که با دو دفع مهار دیدنی همراه شد به سادگی گذشت. خط دفاعی تراکتور نیز با زوج سلیمی و خانزاده روز فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشتند و تیموری نیز توانست به خوبی از شکل گیری حملات حریف در سمت راست جلوگیری کند. هارمونی کلی تیم تراکتور در نهایت با موفقیت‌ آنها برای دستیابی به این پیروزی اثرگذار بود و در طول تمامی دقایق آنها مانع از این شدند که حریف به برتری فنی مقابل آنها برسد.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*