تحریم مراسم مرد سال فیفا توسط رونالدو در شب انتخاب مسی

تحریم مراسم مرد سال فیفا توسط رونالدو در شب انتخاب مسی : به گزارش ” اسپرت اسکولار “، شب گذشته در مراسمی ویژه در شهر میلان بهترین های سال از سوی فیفا معرفی شدند. مراسمی که با شکوه خاصی برگزار شد و بسیاری منتظر حضور همزمان مسی و رونالدو در آن بودند دقیقا مثل مراسمی که یک ماه پیش از سوی یوفا در موناکو برگزار شد و در آن مسی و رونالدو همه توجهات را به خود جلب کردند اما در نهایت فوق ستاره پرتغالی یوونتوس که نسبت به رقبای خود مسی و فن دایک فاصله کمتری با شهر میلان داشت(150 کیلومتر) ترجیح داد در خانه بماند و از روی کاناپه مراسم The Best فیفا را تماشا کند.

این دومین سال متوالی بود که رونالدو مراسم فیفا را تحریم می کرد. فصل گذشته او وقتی متوجه شد لوکا مودریچ برنده عنوان مرد سال دنیا شده، ترجیح داد در مراسم حاضر نشود؛ هرچند که عدم حضور مسی در مراسم، مزید بر علت شد تا کمتر کسی به انتقاد صرف از رونالدو بپردازد اما امسال در حالی که همه ستاره های بزرگ فوتبال دنیا در میلان حاضر شده بودند، عدم حضور رونالدو بازتاب بسیار گسترده ای داشت.

در ادامه :

ابتدا ادو آگیره دوست خبرنگار صمیمی رونالدو بود که در برنامه ویژه شبکه لاسستا اسپانیا خبر از عدم حضور رونالدو در مراسم داد. آگیره گفت که رونالدو مصدوم است و بازی فردای(امروز) یوونتوس برابر برشا را هم از دست خواهد داد ولی کمتر کسی این عذر را موجه دانست. در واقع همه متوجه شدند که جایزه قطعا به رونالدو نخواهد رسید. فوق ستاره پرتغالی که همواره در مصاحبه هایش می گوید که جوایز فردی چون توپ طلا و بست فیفا به عنوان وسواس فکری برای او محسوب نمی شوند، در عمل اما چیز دیگری را نشان داد.

با اعلام عدم حضور رونالدو، خیلی ها به این باور رسیدند که این جایزه به مسی رسیده است؛ چرا که رونالدو در مراسم یوفا حاضر بود با اینکه می دانست جایزه سال به وی نخواهد رسید. او احتمالا مطلع شده بود که مسی هم برنده عنوان مرد سال یوفا نشده است اما در میلان و مراسم فیفا همه چیز متفاوت بود.

تا ساعت 3 بعد از ظهر تقریبا همه برگزارکنندگان مراسم و اعضای فیفا اطمینان داشتند که رونالدو در میلان حاضر خواهد شد. آنها منتظر حضور همزمان مسی و رونالدو بودند تا بر جذابیت های مراسم افزوده شود اما رویاشان نقش بر آب شد. دقایق به سرعت سپری می شدند و همه ستاره های مشهور یک به یک وارد سالن می شدند اما از رونالدو خبری نبود. در نهایت ساعت هفت عصر بود که تایید شد که او این بار هم به مراسم فیفا نخواهد آمد. اتفاقی که به خصوص خشم جانی اینفانتینو رئیس فیفا را به دنبال داشت. اعضای فیفا به یکدیگر نگاه می کردند و از این خبر حیرت زده به نظر می رسیدند. کسی نمی توانست توجیهی برای غیبت رونالدو پیدا کند.

 

تحریم-مراسم-مرد-سال-فیفا-توسط-رونالدو-در-شب-انتخاب-مسی

در ادامه :

به وقت اعلام تیم منتخب سال، نام رونالدو به عنوان آخرین بازیکن اعلام شد اما او در سالن نبود که به جمع ده بازیکن دیگر ملحق شود تا یک بار دیگر تیم یازده نفره سال فیفا ناقص باشد.

فوق ستاره پرتغالی بلافاصله پس از اتمام مراسم در پیامی اینستاگرامی برای هوادارانش نوشت:« صبر و شخصیت دو موردی هستند که تفاوت افراد حرفه‌ای و آماتور را از هم مشخص می‌کنند. هر چیزی که به مرحله‌ی بالا رسیده، در ابتدا ناچیز بوده است. نمی‌توان کاری را آغاز کرده و به نتیجه رساند، مگر اینکه تمام توان و نیروی خود را صرف رسیدن به هدف خود کنید. به خاطر داشته باشید که تاریکی همیشه به پایان خواهد رسید.»

در پایان مراسم و زمانی که لیونل مسی به عنوان مرد سال فوتبال دنیا اعلام شد، اینفانتینو پشت میکروفن به تمجید ویژه از فوق ستاره آرژانتینی پرداخت و او را کاملا مستحق این عنوان دانست تا به نوعی عصبانیت خود از غیبت رونالدو را نیز ابراز کرده باشد.

مسی این عنوان را با رای قاطع مربیان تیم های ملی، کاپیتان ها و نیز هواداران فوتبال کسب کرد. او با رای کاپیتان ها و کسب 377 امتیاز بر فن دایک و رونالدو که به ترتیب 337 و 330 امتیاز کسب کردند، چیره شد. در رای مربیان، مسی 379 امتیاز کسب کرد در حالی که رونالدو و فن دایک 307 و 289 امتیاز به دست اوردند. در رای گیری از هواداران نیز برتری مسی فاحش بود. 1359728 نفر به مسی رای دادند. 962919 نفر به رونالدو و 704235 نفر نیز به فن دایک.

مراسم اهدای جایزه ی مرد سال فوتبال جهان لیونل مسی+ویدیو

اما نکته قابل ذکر شکست مسی و رونالدو از فن دایک در آرای خبرنگاران بود. آرایی که در توپ طلا که توسط خبرنگاران و از سوی فرانس فوتبال اهدا خواهد شد، نقش اصلی را دارند. از این حیث مسی 364 امتیاز کسب کرد در حالی که فن دایک 462 امتیاز به دست آورد و رونالدو تنها 264 امتیاز از سوی خبرنگاران نصیبش شد.

این می تواند زنگ خطری برای مسی و رونالدو برای توپ طلا باشد. جایزه ای که آذرماه اهدا خواهد شد و می توان حدس زد که مدافع هلندی لیورپول، گوی سبقت را از دو رقیب خود خواهد ربود. در سالیان اخیر برنده جایزه فیفا برنده توپ طلا نیز شده است اما به نظر این بار قضیه متفاوت خواهد بود. از سال گذشته فرانس فوتبال با مشارکت نشریه اکیپ، برای توپ طلا نیز مراسمی ویژه تدارک دیده و باید دید این بار واکنش رونالدو چه خواهد بود. او سال گذشته مراسم توپ طلا را نیز تحریم کرده بود و به پاریس نرفت. احتمالا امسال هم خبری از او نخواهد بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*