تایمازوف: این بازی های سیاسی را نمی پذیرم و مدالی پس نمی دهم!

تایمازوف: این بازی های سیاسی را نمی پذیرم و مدالی پس نمی دهم! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، کمیته بین‌المللی المپیک دیروز اعلام کرد بر اساس قوانین ضد دوپینگ، مدال طلای دسته ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن از آرتور تایمازوف، کشتی‌گیر ازبکستانی پس گرفته شده است و کمیل قاسمی ، کشتی گیر سنگین وزن ایران به عنوان قهرمان اعلام شده است. اما تایمازوف می‌گوید در مورد این تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک تقاضای تجدیدنظر خواهد کرد.

تایمازوف در یک پست اینستاگرامی در این باره نوشت:” بعد از حذف من از المپیک ۲۰۰۸ بررسی نمونه‌های دوپینگ من در المپیک ۲۰۱۲ از سوی کمیته بین‌المللی المپیک چیزی بود که انتظارش را داشتم و از این بابت تعجب نکردم. از نتیجه هم همینطور. اما تاسف خودم را از این تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک اعلام می‌کنم. من اتهامات را نمی‌پذیرم. تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک انگیزه سیاسی دارد و غیرمنطقی است. من بررسی‌های کمیته بین‌المللی المپیک را قبول ندارم چرا که این بررسی‌ها شفاف نیست. من در مورد این تصمیم تقاضای تجدیدنظر خواهم کرد”.

خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید

تایمازوف_-این-بازی-های-سیاسی-را-نمی-پذیرم-و-مدالی-پس-نمی-دهم-

در ادامه :

تایمازوف در ادامه پست اینستاگرامی خود نوشت:” می‌خواهم به کارشناسان IOC و کسانی که از این تصمیم خوشحال هستند یادآوری کنم که من در عمر ورزشی خودم سه بار در بالاترین سطح المپیک با این مسائل روبرو شده‌ام و از پیچ و خم آن به خوبی آگاهم. دوم اینکه وقتی کارگر یک شرکت نظافت تصادفا سی هزار نمونه دوپینگ را می‌شکند و از بین می‌برد جدی گرفتن کار WADA در این مورد غیرممکن است. فعالیت‌های این آژانس و تصمیماتی که توسط آن اتخاذ می‌شود خیلی وقت است که بی‌اعتبار شده است”.

تایمازوف در ادامه پست اعتراضی خود نوشت:” من امروز همچنان حمایت هوادارانم را احساس می‌کنم و هیچکس نمی‌تواند این حس را از من بگیرد. من به خودم ثابت کرده‌ام که می‌توانم سه بار قهرمان المپیک شوم و به هدفم رسیده‌ام. همه مدالهای من پیش من می‌ماند. به IOC توصیه می‌کنم مدالهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را ۱۰ سال بعد، و بعد از بررسی نمونه‌های دوپینگ‌شان توزیع کنند. به ورزشکاران هم توصیه می‌کنم تا ده سال بعد خودشان را قهرمان المپیک تصور نکنند”.

دیدگاه‌ها ۰

*
*