بزریل۳ – ایران۲ : برنده ی مطلق بازی،با باخت زمین را ترک کرد

بزریل3 – ایران2 : برنده ی مطلق بازی،با باخت زمین را ترک کرد ! به گزارش “اسپرت اسکولار “، تیم ملی والیبال ایران که در هفته اول لیگ ملت های 2019 توانست با 3 برد متوالی بدرخشد و با صدرنشینی به هفته دوم پای بگذارد، از امروز کار خود را در توکیو آغاز کرده است.

شاگردان کولاکوویچ در اولین گام از هفته دوم به میزبانی توکیو به مصاف برزیل، پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال رفته اند.

برزیل با 9 قهرمانی در مسابقات لیگ جهانی رکورددار است.به نظر بسیاری از صاحب‌نظران والیبال امسال برزیل آماده‌ترین و کامل‌ترین تیم لیگ ملت‌هاست و ملی‌پوشان در اولین بازی خود در این هفته کار سختی برابر شاگردان رنان دالزوتو خواهند داشت. تیمی که آمریکا، استرالیا و لهستان را در هفته اول از پیش رو برداشت، اما به خاطر از دست دادن یک امتیاز برابر استرالیا پایین تر از ایران قبل از شروع هفته دوم قرار گرفت.

ایران و برزیل تاکنون قبل از بازی امروز 14 بار برابر هم قرار گرفته بودند که 11 برد سهم برزیلی ها و 3 برد سهم ایران بوده است. البته والیبالیست های ایرانی نشان دادند امسال در اوج به سر می برند و برای رویارویی با برزیل، آرژانتین و ژاپن وارد توکیو شده اند.

امروز هم در اولین گام شاگردان کولاکوویچ با امید ادامه روند بردهای خود در هفته نخست برابر برزیل وارد زمین شدند.

* ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

هر دو تیم شروع خوبی داشتند، اما در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه شرایط برای ایران بهتر شد و در امتیاز 16 بر 14 به سود شاگردان کولاکوویچ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد و اختلاف امتیاز در ست نخست رفته رفته بیشتر شد. برزیلی‌ها بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند و تا حدودی هم در این کار موفق بودند تا اینکه این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 16 به سود برزیل

در شروع ست دوم لئال کوبایی‌الاصل به جمع برزیلیژ‌ها اضافه شد. برزیلی‌ها با سرویس های خوب خود بارها دریافت کننده‌های ایران را دچار مشکل کردند تا در امتیاز 8 بر 4 به سود برزیل تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برزیل دست از زدن سرویس‌های پرشی برنداشت تا اینکه در امتیاز 15 بر 8 هر دو تیم یک بار دیگر به درخواست کولاکوویچ به وقت استراحت فنی رفتند.

امتیاز 16 بر 10 به سود برزیل تیم‌ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستاد. کولاکوویچ که ست دوم را از دست رفته می‌دید به بازیکنانی همچون کریمی، یلی، قائمی و مسعود غلامی هم میدان داد، اما این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 16 به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.

خبرهای ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید.

بزریل3-ایران2-برنده-ی-مطلق-بازی،با-باخت-زمین-را-ترک-کرد

* ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

برای شروع ست سوم هم لئال در ترکیب برزیل ماند؛ او یکی از تاثیرگذارترین چهره های ایران بازی بود. توپ‌گیری‌های حضرت‌پور هم در ست سوم نتوانست کمک چندانی به ایران بکند و تیم‌ها در امتیاز 8 بر 7 به سود برزیل راهی وقت استراحت فنی اول شدند. سرویس‌های با ریسک بالای برزیلی‌ها اختلاف را بیشتر کرد تا اینکه در امتیاز 13 بر 10 به سود برزیل کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد.

ملی پوشان ایران بسیار تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند، اما برتری برزیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 14 به سود برزیل به وقت استراحت فنی دوم رفتند. دفاع موسوی نتیجه بازی را در امتیاز 17 به تساوی کشاند تا این بار ساموئل، سرمربی برزیل درخواست وقت استراحت فنی کند. روند بازی بعد از این وقفه به سود ایران تغییر پیدا کرد و در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران تمام شد.

* ست چهارم؛ 33 بر 31 به سود برزیل

ست چهارم را ایران بهتر شروع کرد. در امتیاز 6 بر 3 به سود شاگردان کولاکوویچ برزیلی‌ها درخواست وقت استراحت کردند. آنها که نمی خواستند این ست و این بازی را ببازند تغییراتی هم در ترکیب خود ایجاد کردند، اما در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 13 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

دال‌زاتو، سرمربی محروم برزیلی‌ها که در سالن مسابقه حاضر بود از عملکرد شاگردانش رضایت نداشت و بارها اعتراض خود نسبت به این موضوع را بیان کرد. در امتیاز 21 برزیلی‌ها بازی را به تساوی کشاندند و در امتیاز 25 بر 24 از ایران پیش افتادند. این ست در نهایت با نتیجه 33 بر 31 به سود برزیل تمام شد.

* ست پنجم؛15 بر 10 به سود برزیل

ست پنجم بسیار نزدیک آغاز شد، اما برزیلی ها تلاش کردند از همان ابتدا اختلافی ایجاد کنند. در امتیاز 5 بر 3 به سود برزیل ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند.

نظم تیمی ایران در ست پنجم کاملاً بهم ریخت و خبری از قدرت ست‌های گذشته در ایران نبود. برزیلی‌ها دست از زدن سرویس‌های هدفدار و قدرتمند برنداشتند و مزدش را گرفتند و در امتیاز 8 بر 3 به سود آنها تیم‌ها جای خود را در زمین تغییر دادند. در امتیاز 10 بر 4 به سود برزیل بازهم کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد، اما وقفه‌های او تاثیر بر روند بازی طلایی پوشان نداشت و ست پنجم با نتیجه 15 بر 10 به سود آنها خاتمه پیدا کرد.

به این ترتیب تیم ملی برزیل چهارمین پیروزی خود را جشن گرفت و ایران هم نخستین شکست خود را در این دوره از رقابت‌های لیگ ملت‌های 2019 متحمل شدند.

بزریل3-ایران2-برنده-ی-مطلق-بازی،با-باخت-زمین-را-ترک-کرد

هر دو تیم ایران و برزیل مسابقات را با کسب 3 برد آغاز کردند. برزیلی‌ها در شرایطی به مصاف ایران رفتند که رزنده، پاسور اصلی خود و دال‌زاتو، سرمربی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. برزیل با 3 طلای المپیک، 3 طلای قهرمانی جهان و 2 طلای جام جهانی تیمی پر افتخار و صاحب سبک در والیبال دنیا است که همواره در میان قدرت‌ها حضور داشته و به ویژه در سال‌های اخیر چهره یک مدعی را از دست نداده است.

دو تیم پیش از این 14 بازی رسمی جهانی مقابل یکدیگر انجام داده‌ بودند که 11 پیروزی از آن برزیل و 3 برد با ایران بوده است. برزیل 5 بازی گذشته خود را مقابل ایران با پیروزی به پایان رسانده بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*