برنامه ی استراماچونی برای استقلال لیگ 19 چیست ؟

استراماچونی-رسما-هدایت-استقلال-را-برعهده-گرفت

برنامه ی استراماچونی برای استقلال لیگ 19 چیست ؟ به گزارش ” اسپرت اسکولار ” ، آندره آ استراماچونی پس از دوران کوتاه بازی خود در بولونیا درسال ۹۵ میلادی بر اثر یک مصدومیت تلخ  از ناحیه‌ی زانو مجبور به ترک زمین سبز فوتبال به عنوان بازیکن شد.

 

شروع  آندره‌آ به عنوان مربی در زمینه‌ی استعداد‌یابی و کار با جوانان درخشان است. قهرمانی در ایتالیا  و حتی اروپا را با رم و اینتر تجربه کرد. و به سرعت توانست اعتماد مدیران اینتر را برای هدایت تیم اصلی جذب کند.

استراماچونی در دوره حضورش در اینتر به عنوان یک  مربی تاکتیسین و علاقه‌مند به فوتبال سریع و واکنش گرا به فوتبال ایتالیا معرفی شد.

سیستم بازی مورد علاقه‌ی این مربی جوان و باتجربه  مبتنی بر سه مدافع مرکزی و دو وینگ بک در کناره‌ها استوار است .استراماچونی در اینتر و اودینزه به آرایش ۳-۵-۲وفادار ماند و در اکثر مسابقات با همین چیدمان مسابقه را شروع می کرد .ولی در پاناتینایکوس و اسپارتا پراگ با توجه به بازیکنانی که در اختیار داشت اغلب با ۴ مدافع و دو هافبک دفاعی (dauble pivot)تیمش را آرایش می کرد.

 

سبک بازی تیم‌های استراماچونی ولی همیشه  بر سرعت انتقال توپ از خط دفاع به خط حمله استوار است. در حمله پر تعداد و سریع و در دفاع سخت گیر و جنگجو. سبکی که به زیبایی هر چه تمام تر در تیم های آنتونیو کونته نمود پیدا می کند.

بازی صبورانه و مالکانه همراه با پاس‌های فراوان در میانه‌ی میدان از تفکرات تهاجمی و تاکتیکی استراماچونی چندان انتظار نمی رود .تاکتیک‌های استراماچونی تیز و سریع هستند.

استراماچونی با توجه به تجربیات بسیار موفقش در رده‌ی سنی جوانان در تیم‌های رم و اینتر می تواند رهبر دوره‌ی گذار استقلال از بازیکن محوری به سوی تیم محوری ، بر پایه‌ی سرمایه‌های جوان باشگاه باشد.

استقلال چه در تیم اصلی چه در رده‌های امید و جوانان باشگاه ، بازیکنان با استعداد و آینده‌داری در اختیار دارد. با حضور مربی جدید ، آبی‌ها خیلی امیدوارند فرصت بیشتری به جوانان در تیم اصلی داده شود و هواداران باید نتظر دست پرورده های “فوتبال بلد ” و تاکتیکی استقلال باشند.

 

استراماچونی به دلیل نحوه ی مدیریت زمین و نحوه اداره‌ی مصاحبه هایش در کنفرانس‌ ها و از لحاظ ویژگی های فردی و حرارتش در کنار زمین ، احتمالا به سرعت تبدیل به مربی محبوب آبی ها بر روی سکو ها خواهد شد.

نکته منفی کارنامه‌ی استراماچونی ناکامی‌اش در به دست آوردن قهرمانی در رده‌ی بزرگسالان است که البته با توجه به تیم‌هایی که در اختیار داشته است تامل برانگیز است.

 

به غیر از اودینزه ، استراماچونی همیشه تیم‌های سطح یک(تاپ) لیگ را در اختیار داشته است.

به طور مثال قهرمان نشدن با پاناتینایکوس در یونان یا اسپارتا در چک و اخراج از هر دو تیم می تواند به راحتی یک مربی را از سطح اول اروپا دور کند.

ولی با توجه به انرژی متراکم شده در پشت انتخاب سرمربی نامدار آبی‌ها و تمایل فراوان باشگاه استقلال برای تصاحب قهرمانی لیگ ، هم آبی‌ها هم مربی جدید به آینده بسیار امیدوارند.

البته عملکرد نقل و انتقالاتی باشگاه و اختلافات درون تیمی استقلال، احتمالا چالش‌های سختی در مسیر راه استراماچونی خواهند بود. ولی سرمربی کاربلد ایتالیایی،  می‌تواند با تجربه و انگیزه‌ی جوانی خود ، آرامش را دوباره به استقلال برگرداند .

پربازدیدترین خبرهای ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

دیدگاه‌ها 0

*
*