بد شانس ترین بازیکن هفته: خداحافظی تلخ نیمار با کوپا آمریکا !

بد-شانس-ترین-بازیکن-هفته-خداحافظی-تلخ-نیمار-با-کوپا-آمریکا-!

بد شانس ترین بازیکن هفته: خداحافظی تلخ نیمار با کوپا آمریکا ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، نیمار، ستاره برزیلی باشگاه پاری سن ژرمن که دیشب در جریان بازی دوستانه سلسائو و تیم ملی قطر از ناحیه قوزک پا مصدوم شده و سرمربی سلسائو به اجبار دستور به خارج کردن او از زمین داد، بر اساس اعلام رسمی فدراسیون فوتبال برزیل قادر به حضور در رقابتهای کوپا آمه‌ریکا نخواهد بود و این رقابت ها را از دست داد.

بر اساس اطلاعیه فدراسیون فوتبال برزیل، نیمار از ناحیه یکی از رباط‌های قوزک پای راستش دچار پارگی شده و به همین دلیل قادر به بازی با پیراهن طلایی برزیل در کوپا آمه‌ریکا نخواهد بود.

 

این خبر برای تیم ملی برزیل که مصمم به کسب عنوان قهرمانی کوپا آمریکا در خانه ی خود است ، خبر تلخ و ضربه ی بزرگی خواهد بود.

 

نیمار بلافاصله از استادیوم مانه گارینشا به بیمارستانی در برازیلیا منتقل شد. نکته جالب این بود که زمانی که نیمار در بیمارستان حضور داشت رئیس جمهور برزیل، بولسونارو در بیمارستان حضور یافت و درحالیکه گرمکن تیم ملی این کشور را به تن داشت از نیمار عیادت کرده و با او عکس یادگاری گرفت. رئیس‌جمهور برزیل، سپس عکس عیادتش از نیمار را در حساب توئیتری خود به اشتراک گذاشت.

اخبار ورزشی مهم را در اسپرت اسکولار دنبال کنید.

تیته، سرمربی برزیل حالا تا شب سیزدهم ژوئن، شب بازی اول برزیل در کوپا آمه‌ریکا مقابل بولیوی فرصت دارد تا جانشین نیمار را به صورت رسمی اعلام کند. بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، مدارک مصدومیت نیمار باید به این کنفدراسیون ارسال شود تا توسط این کنفدراسیون بررسی شده و مورد تایید قرار بگیرد. تنها در این صورت است که برزیل اجازه خواهد داشت به جای نیمار، یک بازیکن جدید به فهرست رسمی خود اضافه کند.

فدراسیون فوتبال برزیل در بیانیه خود اعلام کرد:” نیمار که چهارشنبه شب در جریان بازی دوستانه با قطر از ناحیه قوزک پای راست دچار ناراحتی شده بود، مورد معاینه قرار گرفت و از پای او عکسبرداری‌های دقیق پزشکی انجام شد. بر این اساس پزشکان تایید کردند که یکی از رباطهای قوزک پای راست او پاره شده است”.

 

در ادامه این بیانیه آمده:” به دلیل جدی بودن مصدومیت نیمار، او شرایط بدنی و زمان کافی برای ریکاوری در اختیار نخواهد داشت تا بتواند در رقابتهای کوپا آمه‌ریکای 2019 با پیراهن تیم ملی برزیل به میدان برود. کمیته فنی تیم ملی برزیل از روز پنج‌شنبه بحث و بررسی برای انتخاب جانشین نیمار را آغاز خواهند کرد”.

دیدگاه‌ها 0

*
*