بارسلونا 4-سویا 0:شاگردان والورده در تعقیب کهکشانی ها

بارسلونا 4-سویا 0:شاگردان والورده در تعقیب کهکشانی ها ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، شاگردان ارنستو والورده که چند روز قبل در لیگ قهرمانان اینتر را شکست داده بودند، امشب مقابل سویا هم نمایش خوبی داشتند و در نهایت به پیروزی 4-0 رسیدند. این نتیجه در حالی رقم خورد که این تیم در دقایق پایانی با اخراج آرائوخو و دمبله، 9 نفره شد.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد.

در دقیقه 11 بود که سویا صاحب اولین موقعیت جدی بازی شد و لوک دی یونگ می توانست دروازه بارسا را باز کند اما واکنش به موقع تراشتگن، دروازه میزبان را نجات داد.

پس از آن نوبت بارسا بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه 17 تا آستانه باز کردن دروازه سویا پیش رفت اما موقعیتی که پیکه ایجاد کرده بود، به راحتی در اختیار دروازه بان سویا قرار گرفت.

بارسلونا-4-سویا-0شاگردان-والورده-در-تعقیب-کهکشانی-ها-4
بازی با حملات بارسا و ضدحملات سویا ادامه داشت و تیم میهمان می توانست در دقیقه 26، روی یکی از همین ضدحملات به گل برسد اما ضربه سر لوک دی یونگ این بار هم از بالای دروازه بارسا به بیرون رفت.

در مقابل این بارسا بود که در دقیقه 27 توانست به گل اول بازی برسد. روی حرکت نلسون سمدو از سمت چپ و ارسال او به محوطه جریمه سویا بود که لوئیس سوارز با یک ضربه برگردان تماشایی، دروازه حریف را باز کرد.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

سویا هنوز در شوک این گل بود که در دقیقه 32، گل دوم را دریافت کرد. این بار هم روی یک حرکت از سمت چپ بود که پاس در عمق آرتور، روی خط شش قدم به ویدال رسید و او هم با یک ضربه نوک پا، توانست اختلاف را به دو گل افزایش بدهد.

فشار حملات بارسا بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه 35 به گل سوم رسید. روی یک توپ ربایی در میانه زمین سویا بود که توپ به دمبله رسید و او هم بعد از نفوذ و فریب مدافع حریف، با یک ضربه دقیق، حساب کار را 3-0 کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول، بازیکنان سویا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه بارسا ایجاد کنند و در نهایت این نیمه با با همان سه گل به سود آبی و اناری ها به پایان رسید.

بارسلونا-4-سویا-0شاگردان-والورده-در-تعقیب-کهکشانی-ها

نیمه دوم بارسا-سویا:

نیمه دوم را سویا بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که خیلی زود یکی از گل های خورده را جبران کند اما ضربه دی یونگ به تیر دروازه بارسا برخورد کرد. برتری تیم میهمان ادامه داشت و در مقابل بارسا تلاش می کرد تا روی ضدحملات، به گل های بعدی برسد؛ اما موقعیت خاصی روی دروازه ایجاد نمی شد.

در ادامه بازی متعادل شد و بازیکنان بارسا هم بار دیگر پیش کشیدند و سرانجام در دقیقه 74، توانستند به گل چهارم برسند. روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه سویا بود که مسی با یک ضربه دیدنی، توانست دروازه سویا را به شکلی زیبا باز کند و اولین گلش در رقابت های این فصل لالیگا به ثبت برساند.

بارسلونا-4-سویا-0شاگردان-والورده-در-تعقیب-کهکشانی-ها-2
حملات سویا در دقیقه 80 به یک موقعیت خوب منجر شد اما ضربه خاویر هرناندس راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد. در دقایق پایانی دو بازیکن بارسا اخراج شدند. ابتدا این آرائوخو بود که به دلیل گرفتن یک فرصت گلزنی از سویا، با کارت قرمز جریمه شد و سپس دمبله به دلیل توهین به داور، کارت زرد دوم را گرفت و از بازی اخراج شد.

تلاش بازیکنان میهمان برای استفاده از این فرصت در دقایق پایانی ثمری نداشت و بازی با برتری 4-0 بارسا به پایان رسید.

دیدگاه‌ها 0

*
*