بارسلونا،پر خرج ترین تیم دنیا و ناکام تر از همیشه !

بارسلونا،پر خرج ترین تیم دنیا و ناکام تر از همیشه ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، حدود یک دهه قبل نسل فوق العاده ای از ستاره های پرورش یافته در آکادمی لاماسیا به ترکیب اصلی این تیم راه یافته بودند و بارسلونا با ستاره هایی چون لیونل مسی، ژاوی، آندرس اینیستا، جرارد پیکه و بسیاری دیگر، طی یک دهه ۴ بار موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

اما رویه این باشگاه اسپانیایی طی چند فصل اخیر تغییر کرده و آنها تنها به خرید بازیکنان بزرگ و گرانقیمت روی آروده اند. طی ۵ سال اخیر و از تابستان ۲۰۱۴، هیچ باشگاهی در دنیا به اندازه بارسلونا با خرید بازیکن به ارزش ۹۶۹ میلیون پوند از این حیث پر خرج نبوده است. جالب اینجاست اگرچه از پاری سن ژرمن به عنوان باشگاهی پرخرج یاد می شود، اما آنها در رده هفتم تیم های پرخرج قرار دارند.

ستاره های گرانقیمتی چون فیلیپ کوتینیو، عثمان دمبله، آنتوان گریزمان، لوییس سوارز، فرانکی دی یونگ و برخی دیگر، به طور کلی ساختار این باشگاه را تغییر داده اند و دیگر خبری از حضور بازیکنان پرورش یافته در آکادمی در ترکیب نیست. عجیب اینجایست علیرغم خرید این بازیکنان گرانقیمت، بارسلونا در لیگ قهرمانان نسبت به گذشته ناموفق تر بوده و تنها یک بار موفق به کسب قهرمانی شده است.

/بارسلونا،پر-خرج-ترین-تیم-دنیا-و-ناکام-تر-از-همیشه-1
خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

منچسترسیتی با ۸۹۴ میلیون پوند، یونایتد با ۷۹۹ میلیون پوند، چلسی با ۷۸۵ میلیون پوند، یوونتوس با ۷۷۹ میلیون پوند و اتلتیکو با ۷۱۸ میلیون پوند در رتبه های بعدی قرار دارند و جالب اینجاست پاری سن ژرمن تنها ۶۹۴ میلیون پوند خرید طی این سالها داشته است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*