بارسا 0-رئال مادرید 0 : زیدان دست خالی نوکمپ را ترک نکرد

بارسا 0-رئال مادرید 0 : زیدان دست خالی نوکمپ را ترک نکرد

اولین ال کلاسیکوی فصل 2019/20 با تساوی بدون گل دو تیم پایان یافت تا هر دو تیم با 17 بازی و 36 امتیاز در رده اول و دوم جدول باقی بمانند.

به گزارش ” اسپرت اسکولار “، در این دیدار شاگردان ارنستو والورده و زین الدین زیدان موقعیت های خوبی برای گلزنی روی دروازه ها ایجاد کردند اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکردند و دو تیم به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

بارسایی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه حریف ایجاد کنند. در ادامه بازی متعادل تر شد و در دقیقه 10 بود که رئالی ها اولین موقعیت جدی بازی را ایجاد کردند. روی همکاری ایسکو و کروس بود که یک موقعیت خوب نصیب کریم بنزما شد و او هم با یک شوت محکم، دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن با یک شیرجه به موقع، دروازه تیمش را نجات داد.

بارسا-0-رئال-مادرید-0-زیدان-دست-خالی-نوکمپ-را-ترک-نکرد

حملات دو تیم ادامه ییدا کرد و در دقیقه 17، باز هم این رئال بود که تا آستانه زدن گل پیش رفت اما جرارد پیکه با حضور به موقع، ضربه کاسمیرو را از روی خط دروازه برگشت.

دو دقیقه بعد بار دیگر کاسمیرو یک خطر جدی روی دروازه بارسا ایجاد کرد ولی پیکه و تراشتگن به هر ترتیب ممکن، این خطر را هم دفع کردند.

برتری رئالی ها ادامه داشت و در دقیقه 24، روی ارسال زمینی گرت بیل، سرخیو راموس می توانست گل اول را به نام خود ثبت کند اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد.

دو دقیقه بعد بار دیگر رئالی ها روی دروازه بارسا خطرساز شدند اما دو واکنش خوب پیاپی از تراشتگن، مانع از گلزنی بنزما و کاسمیرو شد.

بارسا-0-رئال-مادرید-0-زیدان-دست-خالی-نوکمپ-را-ترک-نکرد-4

اخبار داغ ورزشی  ایران و جهان را در اسپرت اسکولار بخوانید 

بارسایی ها که برای دقایق زیادی زیر فشار رئالی ها بودند، چیزی نمانده بود که در دقیقه 31، برخلاف جریان بازی به گل برسند اما ضربه لیونل مسی را راموس در آستانه ورود به دروازه رئال، برگشت داد. یک دقیقه بعد چیزی نمانده بود ضربه محکم والورده، قفل دروازه بارسا را باز کند اما علی رغم اشتباه تراشتگن، توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه 41، این  بارسلونا بود که صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد اما آلبا که با پاس مسی صاحب توپ شده بود، ضربه ای زد که با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 54 بود که روی پاس تونی کروس، والورده صاحب موقعیت شد اما ضربه او را کلمنت لنگله بلوکه کرد.

در ادامه این بارسایی ها بودند که تا اندازه ای ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 60، لوئیس سوارز تحت فشار راموس، در محوطه جریمه رئال سرنگون شد اما داور دستور به ادامه کار داد.

یک دقیقه بعد، روی همکاری با گریزمان بود که مسی صاحب موقعیت شد اما ضربه او نیز نتوانست قفل دروازه رئال را باز کند.

پس از سپری شدن این دقایق بار دیگر بازی متعادل شد و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه ها، در دقیقه 72، این فرانکی دی یونگ بود که روی همکاری با سوارز، صاحب موقعیت شد اما ضربه او دقیقا به جایی رفت که تیبو کورتوا حضور داشت.

بارسا-0-رئال-مادرید-0-زیدان-دست-خالی-نوکمپ-را-ترک-نکرد-3
یک دقیقه بعد، روی یک همکاری تیمی خوب و پاس در عرض مندی، بیل دروازه بارسا را باز کرد اما داور آفساید مندی را اعلام کرد.

در دقایق پایانی هر دو مربی دست به تعویض های تهاجمی زدند. والورده، آنسو فاتی را به زمین فرستاد و زیدان هم مودریچ و رودریگو را راهی زمین کرد اما این تعویض ها به موقعیت چندان خطرناکی منجر نشد و در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

گزارش بازی :

در دقیقه ’16 دروازه بارسلونا تا آستانه فروپاشی پیش رفت اما در آخرین لحظه پیکه ضربه سر کاسمیرو را از روی خط دروازه برگشت داد تا جدی ترین موقعیت مسابقه را مادریدی ها خلق کرده باشند. بازی در اکثر دقایق تا به این لحظه در اختیار شاگردان زیدان بوده و ضربات بیشتری به سمت دروازه بارسا زده بود تا اینکه در دقیقه ’30 ارسال آلبا را کورتوا ناقص دفع کرد و توپ مقابل مسی افتاد اما ضربه این بازیکن را راموس از روی خط دروازه دور کرد.

در دقیقه ’41 روی پاس پشت دفاع عالی مسی، آلبا در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما شوت سر ضرب و ضعیف این بازیکن از کنار دروازه با اختلاف به بیرون رفت. در ادامه روی ضربه سرکش والورده از پشت محوطه، تراشتگن در دو ضرب توپ را مهار کرد تا نیمه اول با تساوی 0-0 دو تیم به پایان برسد.

بارسا-0-رئال-مادرید-0-زیدان-دست-خالی-نوکمپ-را-ترک-نکرد-6
در دقیقه ’55 ویدال به جای سمدو وارد بازی شد و به این ترتیب سرخی روبرتو به دفاع راست بارسلونا منتقال شد. در ادامه هواداران در حرکتی اعتراضی، توپ های زیادی را از هر سکو به داخل زمین پرتاب کردند تا بازی برای لحظاتی متوقف شود. در دقیقه ’66 کاسمیرو با دریافت کارت زرد، بازی بعدی رئال مادرید را از دست داد.

دقیقه ’68 روی یک ضدحمله تند و تیز که والورده توپ را تا پشت محوطه حمل کرد و بیل را داخل محوطه صاحب توپ کرد اما ضربه محکم بازیکن ولزی به دیواره کنار دروازه برخورد کرد و به شکلی خطرناک به بیرون رفت. در دقیقه ’72 روی پاس پشت دفاع عالی، مندی نفوذ کرد و توپ را به دهانه دروازه پاس داد تا بیل دروازه را باز کند اما در نهایت به علت آفساید میلیمتری مندی، گل مردود اعلام شد.

در دقیقه ’80 والورده و ایسکو جای خود را به مودریچ و رودریگو گوئس دادند. در دقیقه ’82 هم آنسو فاتی جای گریزمان را گرفت. در نهایت بازی با همان نتیجه بدون گل به پایان رسید تا تغییری در جایگاه دو تیم ایجاد نشود.

بارسا-0-رئال-مادرید-0-زیدان-دست-خالی-نوکمپ-را-ترک-نکرد-5

دیدگاه‌ها 0

*
*