ایران2-هنگ کنگ0:پیروزی اول یوزها در مسیرصعود به جام جهانی

ایران2-هنگ کنگ0:پیروزی اول یوزها در مسیرصعود به جام جهانی ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، در یک بازی کاملا برتر، این شاگردان مارک ویلموتس بودند که با همان استراتژی هجومی خود، اینبار هنگ کنگ را از پیش رو برداشتند. دو گلی که سردار آزمون در نیمه اول و کریم انصاریفرد در نیمه دوم به ثمر رساندند و فرصت هایی که از دست رفتند، ماحصل این دیدار تقریبا یکطرفه بود.

ایران با دستیابی به سه امتیاز خود، بعد از بحرین چهار امتیاز از دو بازی، در جدول جا گرفته است.

دیدار اول از مرحله اول بازی های مقدماتی جام جهانی – سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۹ – ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران

داور:یاماماتو یودای(ژاپن) کمک ها: کاراکامای ساتوشی و هیراما ریو(ژاپن)

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید  

 

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
محمد حسین کنعانی زادگان
سید مجید حسینی
رامین رضاییان
میلاد محمدی
احسان حاج صفی
امید ابراهیمی (دقیقه 70، علی کریمی)
علیرضا جهانبخش (دقیقه 87، اشکان دژآگه)
مهدی ترابی ( دقیقه 61، وحید امیری)
کریم انصاری فرد
سردار آزمون

سرمربی:مارک ویلموتس
ایران2-هنگ-کنگ0پیروزی-اول-یوزها-در-مسیرصعود-به-جام-جهانی-5

تیم ملی هنگ کنگ

هونگ فای
وانگ کیت
دنیل رودریگز
خوزه دسوزا
هوانگ یانگ
استفان (دقیقه 72، آلکس آکانده)
روبرتو اورلاندو
چون لوک
لاو تسز چون
تانگ کین ( دقیقه 64،چونگ)
راسل آندرو جیمز

سرمربی:میخو پاتلاینن

کارت زرد:

تانگ کین 39 ، لاو چونگ68 ، روبرتو خیمنز گاگو 83 و کانسلا 85 برای هنگ کنگ

شرح نیمه اول:

اولین دیدار از مرحله انتخابی جام جهانی در شرایطی با یک گل به سود ایران در نیمه اول خاتمه یافت که شاگردان ویلموتس همانند دیدارهای قبلی خود با هجوم همه جانبه به دروازه حریف به دنبال دستیابی به گل های بیشتر بودند. با این حال دفاع چند لایه هنگ کنگی ها که از حمایت هواداران خودی بهره می‌بردند، مانع از دستیابی به گل‌های بیشتر شد و نیمه اول با تک گلی که سردار آزمون به ثمر رساند، خاتمه یافت.

تیم ملی ایران در این بازی علیرغم دفاع فشرده حریف، توسط مهدی ترابی، جهانبخش، انصاریفرد نیز صاحب موقعیت های مناسبی شد که نتوانست از آن سود ببرد. هنگ کنگی ها نیز به دنبال ضدحملات بودند و در روزی که بیرانوند کمتر مجبور به واکنش شد و یک بار با مهاجمان حریف تقابل داشت نتوانستند کاری از پیش ببرند.

باید دید در نیمه دوم استراتژی ایران برای گشودن دروازه حریف چه خواهد بود.

ایران2-هنگ-کنگ0پیروزی-اول-یوزها-در-مسیرصعود-به-جام-جهانی-4

شرح نیمه دوم:

ایران در نیمه دوم نیز کاملا کنترل بازی را در اختیار داشت و بارها روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد. بخش هجومی و پرکار ایران در این بازی با حضور جهانبخش، حاج صفی، ترابی، انصاریفرد و آزمون که میلاد محمدی و رامین رضاییان نیز آنها را حمایت می کردند، بارها با ایجاد فرصت های متنوع روی دروازه هنگ کنگ به قصد گل‌های بیشتر، برنامه های ویلموتس را پیش بردند اما دفاع فشرده و چند لایه حریف مانع از دستیابی آنها به این خواسته می‌شد.

با این حال انصاریفرد در حرکتی دیدنی توسط جهانبخش به گل دوم رسید و ایران اولین گام را با پیروزی در خانه حریف در مسیر انتخابی جام جهانی قطر برداشت.

شرح گل ها:

هنگ کنگ ۰ ایران ۱ (دقیق ۲۳، سردار آزمون) : سردار آزمون توانست پس از دو موقعیت خوب برای اولین بار در این بازی دروازه حریف را باز کند. ارسال رضاییان که به سختی توسط گلر حریف قطع شد بیرون از محوطه جریمه به احسان حاج صفی رسید شوت محکم او توسط انصاری فرد قطع شد و تبدیل به پاس کوتاهی برای سردار شد و مهاجم نوک تیم ملی فوتبال ایران با شوتی دقیق توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد.

هنگ کنگ 0 ایران 2: (دقیقه 54، کریم انصاریفرد): فرار جهانبخش به محوطه جریمه و ارسال زمینی این بازیکن، بهترین فرصت را نصیب انصاریفرد جلوی دروازه شکل داد که تک ضربه مهاجم ایران، گل دوم را رقم زد.

ایران2-هنگ-کنگ0پیروزی-اول-یوزها-در-مسیرصعود-به-جام-جهانی

بازیکن برتر

سردار آزمون که زننده گل اول ایران در این بازی بود، بارها در نقش مهره خطرساز در خط هجومی ایران فعال بود و به قصد گلزنی بیشتر و گلسازی تلاش کرد. او که این روزها به مهاجم کاملا آماده فوتبال ایران و ستاره تیم سن پترزبورگ تبدیل شده، اولین گل ایران را در مسیر انتخابی جام جهانی قطر به نام خود ثبت کرد، همانند چهار سال پیش و در مسیر جام جهانی روسیه. باید دید این موفقیت بار دیگر با پایان بخش کسب جواز دوحه همراه خواهد بود یا خیر.

سردار در بازی با هنگ کنگ، تعداد گل های ملی اش را به ۲۸ رساند. آزمون در نیمه دوم مثل یک هافبک هجومی در طراحی حملات ایران نقش داشت و با سه پاس کلیدی و ۷ شوت فعالترین بازیکن ایران در فاز هجومی بود و با نمره فنی ۸.۲ بهترین بازیکن زمین شد.

ایران2-هنگ-کنگ0پیروزی-اول-یوزها-در-مسیرصعود-به-جام-جهانی-5-1

دیدگاه‌ها 0

*
*