ایران 3-کانادا 1: اولین پیروزی شاگردان کولاکوویچ در جام جهانی

ایران 3-کانادا 1: اولین پیروزی شاگردان کولاکوویچ در جام جهانی ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، تیم ملی والیبال ایران که با ترکیب اصلی در جام جهانی 2019 ژاپن حاضر شده، در 2 بازی ابتدایی خود برابر روسیه و مصر باخت تا انتقادها از کولاکوویچ و شاگردانش به اوج برسد. بعد از وقفه یک روزه در این رقابت ها که به صورت دوره ای برگزار می شود، از ساعت 5:30 بامداد جمعه بلندقامتان ایرانی به مصاف کانادا رفتند و با توجه به روند قبلی شاید برخی خیلی به برد شاگردان کولاکوویچ امیدوار نبودند.

امروز اما روز والیبال ایران بود و معروف و یارانش توانستند با یک نمایش دلپذیر 3 بر یک از سد کانادا عبور کنند تا هم از شوک 2 باخت قبلی خارج شوند و هم سلام دوباره ای به جام جهانی داشته باشند.

در ست نخست این کانادا بود که بازی را با نتیجه 18 – 25 به سود خود رقم زد، اما در 3 ست بعدی ایران 25 – 23، 27 – 25، 25 – 19 حریف را مغلوب خود کرد تا در مجموع 3 بر یک برنده باشد.

ایران-3-کانادا-1-اولین-پیروزی-شاگردان-کولاکوویچ-در-جام-جهانی-5
ایران-3-کانادا-1-اولین-پیروزی-شاگردان-کولاکوویچ-در-جام-جهانی-2

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

اما نکته جالب بازی امروز استفاده از یک ترکیب جوان توسط کولاکوویچ بود. در واقع اکثر بازیکنانی که در 2 بازی قبلی به میدان رفته بودند، در ترکیب اولیه مسابقه امروز حضور نداشتند تا یک تحول عظیم را در تیم ملی شاهد باشیم. جواد کریمی، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا موذن(لیبرو) ترکیب شروع کننده بازی امروز برای ایران بودند.

 

ایران-3-کانادا-1-اولین-پیروزی-شاگردان-کولاکوویچ-در-جام-جهانی-4

البته ناگفته نماند که کانادا هم در این دوره از مسابقات با قدرت کامل حاضر نشده و حتی سرمربی اصلی خود را در اختیار ندارد. آن ها پیش از این بازی مقابل برزیل و روسیه نتیجه را واگذار کرده بودند. گلن هوگ، سرمربی اصلی کانادا هم در ژاپن حاضر نشده و دنیل لویس این تیم را در جام جهانی 2019 هدایت می‌کند.

باید امیدوار بود این برد تیم ملی والیبال ایران را به روزهای خوب خود بازگرداند و در ادامه جام که تیم های سخت تری انتظار کولاکوویچ و شاگردانش را می کشند، ایران چند برد دیگر را به نام خود رقم بزند.

ایران-3-کانادا-1-اولین-پیروزی-شاگردان-کولاکوویچ-در-جام-جهانی-3

دیدگاه‌ها 0

*
*