ایران 3- کانادا 0 :اقتدار سروقامتان ایران در ارومیه

ایران-3--کانادا-0-اقتدار-سروقامتان-ایران-در-ارومیه

ایران 3- کانادا 0 :اقتدار سروقامتان ایران در ارومیه ! به گزارش “اسپرت اسکولار “، بالاخره روز موعود فرا رسید و بعد از مدت‌ها انتظار شهر ارومیه از امروز میزبان هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2019 است؛ جایی که بعد از نبرد جذاب روسیه و لهستان، از ساعت 18:30 ایران مقابل کانادا قرار گرفت.

 

شاگردان ایگور کولاکوویچ که از 2 هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها 5 برد از 6 بازی کسب کردند و جزو مدعیان قرار دارند، امروز با تمام قوا و با حمایت تماشاگران پرشور ارومیه‌ای برابر کانادا به میدان رفتند.

ایران-3-کانادا-0اقتدار-سروقامتان-ایران-در-ارومیه

مردم پرشور و والیبال دوست ارومیه که در ترکیب فعلی تیم ملی هم 4 بازیکن از شهر خود را می‌بینند، از ساعت ها قبل از شروع مسابقه در سالن حاضر شدند و به تشویق ستاره‌های والیبال ایران پرداختند.

ایران که برخلاف اکثر رقبای خود با تمام قوا در لیگ ملت ها حاضر شده، با اندیشه ثبت اولین برد وارد زمین شد و در حالی که تماشاگران سروصدای زیادی به پا کرده بودند، برابر کانادا قرار گرفت.

 

تیم ملی والیبال ایران با حمایت تماشاگران خودی 3 بر صفر از سد کانادا گذشت تا موقتا در صدر جدول لیگ ملت‌ها قرار بگیرد.

 

تیم‌های ملی والیبال ایران و کانادا پنج بار در طول تاریخ به مصاف هم رفته‌اند که سهم ایران 2 پیروزی بوده است. نخستین رویارویی دو تیم در رقابت‌های انتخابی المپیک 2004 بود که آن بازی با برتری سه بر صفر کانادا به پایان رسید. نخستین پیروزی ایران بر کانادا هم در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو رقم خورد، اما این بار بر خلاف سال 2004 هر دو تیم توانستند سهمیه المپیک بگیرند. ایران و کانادا در سال 2018 دو بار به مصاف هم رفتند. در لیگ ملت‌ها ایران پیروز شد، اما در قهرمانی جهان نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.

 

ست شماری ایران – کانادا :

ست اول: ایران 25 – کانادا 15

ست دوم: ایران 26- کانادا 24

ست سوم: ایران 26-کانادا 16

 

داغ ترین خبرهای ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

دیدگاه‌ها 0

*
*