ایران 3 – ژاپن 0 : سروقامتان ایرانی،میزبان را هم در نوردیدند

ایران-3---ژاپن-0-سروقامتان-ایرانی،میزبان-را-هم-در-نوردیدند

ایران 3 – ژاپن 0 : سروقامتان ایرانی،میزبان را هم در نوردیدند ! به گزارش ” اسپرت اسکولار “، لیگ ملت های والیبال 2019 که برای ایران در هفته اول خیلی خوب گذشت، در ژاپن با شکست نزدیک مقابل برزیل آغاز شد. در هفته ی اول رقابت های لیگ ملت های والیبال ، تیم ملی ایران پس از شکستن طلسم 7 ساله بازی اول خود برابر ایتالیا را با برد 3 امتیازی شروع کردن سپس با کسی پیروزی برابر چین و آلمان مدعی ، در صدر جدول باقی ماندند و راهی مرحله ی بعد شدند.

 

 در اولین بازی از هفته ی دوم ، تیم ملی ایران با یک شکست تلخ برابر برزیل بازی برده را با باخت عوض کردند و سپس  دیروز شاگردان کولاکوویچ برابر آرژانتین در یک بازی نفسگیر 3 بر یک به پیروزی رسیدند تا جای خود را در جمع مدعیان حفظ کنند؛ دیداری که تبعات زیادی را برای والیبال ایران داشت و چند مصدوم روی دست کولاکوویچ گذاشت.

 

امروز تیم ملی ایران در شرایطی به مصاف ژاپن میزبان رفت که چند بازیکن کلیدی خود از جمله امیر غفور، جواد معنوی نژاد و محمد موسوی را به دلیل مصدومیت از ابتدا در اختیار نداشت و جو ورزشگاه تماما به نفع تیم میزبان بود.

 

ایران 3 - ژاپن 0 : سروقامتان ایرانی،میزبان را هم در نوردیدند

 

ژاپنی ها از 5 بازی اخیر خود 2 پیروزی کسب کرده بودند و به امید برد در آخرین بازی خانگی وارد زمین شدند. بازی درخشان سامورایی‌ها مقابل آرژانتین نقطه عطف کار آنها در لیگ ملت‌های امسال بود که به پیروزی 3 بر صفر منجر شد. سروقامتان ایرانی امروز طی یک بازی نسبتا راحت ، چشم بادامی های ژاپن را شکست دادند تا پس از بازی سنگین برابر برزیل و آرژانتین ، برد راحت تری را پشت سر بگذارند و همچنان با اقتدار در جمع مدعیان لیگ ملت های والیبال حضور داشته باشند.

 

ایران و ژاپن بارها در سال‌های اخیر با هم روبه رو شدند که اکثرا بلندقامتان ایرانی توانستند برنده از زمین خارج شوند؛ اما پیشرفت سامورایی ها باعث شد تا آنها بعد از مدت ها سال گذشته در لیگ ملت های 2018 شاگردان کولاکوویچ را شکست دهند. به همین خاطر بازی امروز به نوعی یک دیدار انتقامی هم برای بلندقامتان ایرانی به حساب می آید.

 

کولاکوویچ که قبل از بازی پایانی هفته دوم تیمش در رده سوم لیگ ملت ها قرار گرفته بود، شاگردانش را برای ثبت پنجمین پیروزی به زمین فرستاد تا آنها با دست پر به تهران بازگردند.

 

جدیدترین خبرهای ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

ست شماری بازی ایران و ژاپن :

ست اول: ایران 25 – ژاپن 22

ست دوم: ایران 25 – ژاپن 21

ست سوم: ایران 25 – ژاپن 19

دیدگاه‌ها 0

*
*