ایران 3 – چین 0 : دومین 3 امتیاز شیرین در سرزمین زرد !

ایران-3---چین-0-دومین-3-امتیاز-شیرین-در-سرزمین-زرد1-!

ایران 3 – چین 0 : دومین 3 امتیاز شیرین در سرزمین زرد ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، لیگ ملت های 2019 برای ایران با پیروزی ای که در طول 7 سال گذشته هر گز در بازی اول برای ایران حاصل نشده بود ، آغاز شد؛ شاگردان کولاکوویچ برای نخستین بار در گام اول به پیروزی رسیدند و در بازی امروز برابر چین با انگیزه ی دو چندان به میدان رفتند.

سرو قامتان ایرانی بعد از پیروزی 3 بر یک برابر ایتالیا امروز از ساعت 12:30 به مصاف چین رفتند ؛ تیمی که با وجود میزبانی در گام اول مقابل آلمان با نتیجه ای نزدیک با رقیب شکست خورد. چینی ها که با انگیزه ی برد و کسب حداقل یک پیروزی مقابل ایران و در برابر تماشاگران خودی امروز با انگیزه ای بیشتری پای به دیدار با ایران گذاشتند.

 

ایران-3-چین-0-دومین-3-امتیاز-شیرین-در-سرزمین-زرد
 

۲ تیم در حالی آماده این بازی شدند که هر کدام شرایط خاص خود را داشتند. چینی‌ها در اولین گام با نتیجه ۳ -۲ مقابل آلمان شکست خوردند، اما سرو قامتان ایرانی توانستند مقابل ایتالیا به پیروزی برسند.

چینی‌ها که میزبان هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال امسال هستند در سال‌های نه چندان دور به همراه کره جنوبی و ژاپن جز قدرتمند‌ترین تیم‌های آسیایی بودند، اما در سال‌ها اخیر شرایط برای آن‌ها و دیگر کشور‌های آسیایی به دلیل رشد چشمگیر والیبال ایران فرق کرده است.

 

تیم ملی والیبال ایران تاکنون بازی‌های بسیاری را با چینی‌ها برگزار کرده است. تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات، ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه‌ها تشکیل داده بود و ملی پوشان کشورمان بدون بازی دوستانه به این رقابت‌ها پا گذاشتند. ملی پوشان کشورمان امیدوار هستند با توجه به این که ۲ هفته از مجموع ۵ هفته این رقابت‌ها قرار است به میزبانی ایران برگزار شود بتوانند بازهم به دور نهایی این رقابت‌ها صعود کنند.

در سال های اخیر همواره ایران توانسته چین را چه در سطح مسابقات جهانی و چه آسیایی شکست دهد و خیلی اژدهای زرد برای والیبال ایران دردسرساز نشده است.

کولاکوویچ که 14 بازیکنان آماده ی خود را  با خود به چین برده، امروز هم تیمش را با تمام توان به رویارویی با چین فرستاد تا دومین برد خود را جشن بگیرد.

 

تیم ملی ایران با کسب پیروزی قاطع 3 بر 0 برابر چین تا کنون با دو برد لیگ ملت ها را با اقتدار آغاز کرده است.

ست اول: ایران 25 – چین 22

ست دوم: ایران 25 – چین 18

ست سوم: ایران 25 – چین 21

 

در این بازی امیر غفور با کسب 19 امتیاز توانست عنوان امتیازآورترین بازیکن زمین را از آن خود کند.

به روزترین خبرهای ورزشی را در اسپرت اسکولار از دست ندید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*