ایران با سقوط سه پله ای در رنکینگ فیفا،همچنان در صدر آسیا

ایران با سقوط سه پله ای در رنکینگ فیفا،همچنان در صدر آسیا : به گزارش” اسپرت اسکولار ” فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا جدول رسمی رنکینگ تیم های فوتبال جهان در ماه جولای اعلام کرد که براساس این رتبه بندی تیم ملی ایران در رده بیست و سوم جهان قرار گرفت. تیم ملی ایران تا پیش از این و در آخرین رده بندی در رتبه بیستم قرار داشت اما عدم انجام مسابقه رسمی و همچنین برگزاری تورنمنت هایی مثل جام ملت های آفریقا و کوپا آمریکا تیم ایران سه پله سقوط کرد. اما با وجود سه پله پایین آمدن تیم ملی ایران در رنکینگ تیم های ملی قاره آسیا کماکان در صدر قرار دارد.

خبرهای داغ ورزشی را در اسپرت اسکولار بخوانید.

تیم ملی ایران در جدول رنکینگ آسیایی در رده اول قرار دارد و ژاپن که رنکینگ جهانی سی و سوم است در رده دوم بهترین های آسیا است. کره جنوبی، استرالیا و قطر سه تیم دیگر رنکینگ آسیا هستند که در رده های سوم تا پنجم جای گرفته اند. نکته جالب اما حضور قطر بالاتر از تیم هایی چون چین، عربستان و ازبکستان است.

اما سقوط سه پله ای ایران در رده بندی رنکینگ جهانی از طرفی به خاطر عدم برگزاری مسابقه در ماه های اخیر بوده و هم انجام تورنمنت هایی که باعث شده برخی تیم ها بتوانند با کسب امتیازات بیشتر در رتبه بالاتری قرار بگیرند. پرو و سنگال که توانستند به ترتیب به فینال رقابت های کوپا آمریکا و جام ملت های آفریقا برسند صعود جالبی در این رده بندی داشته اند و بالاتر از ایران قرار گرفته و به نوعی در سقوط تیم ملی نقش داشته اند.

دیگر تیمی که توانست در رنکینگ از ایران بالاتر برود تیم ملی آمریکا بود با صعود هشت پله ای نسبت به ماه قبل توانست به رتبه بیست و دوم برسد.

 

ایران-با-سقوط-سه-پله-ای-در-رنکینگ-فیفا،همچنان-در-صدر-آسیا-2

آمریکا هم با صعود 8 پله ای نسبت به ماه گذشته بالاتر از ایران در رنکینگ ماه جولادی ایستاد.

 

ایران-با-سقوط-سه-پله-ای-در-رنکینگ-فیفا،همچنان-در-صدر-آسیا-

در جدیدترین رنکینگ فیفا در ماه جولای 2019 ایران با وجود سه پله سقوط و قرار گرفتن در جایگاه بیست و سوم جهان همچنان به یکه تازی خود در قاره آسیا ادامه داد.

دیدگاه‌ها 0

*
*