امباپه کفش طلای اروپا را به مسی تقدیم کرد !

امباپه-کفش-طلای-اروپا-را-به-مسی-تقدیم-کرد-!

امباپه کفش طلای اروپا را به مسی تقدیم کرد ! به گزارش “اسپرت اسکولار”، دیشب با برگزاری آخرین هفته لوشامپیونا در فرانسه و شکست سنگین 3-1 پاری سن ژرمن مقابل رنس که با به ثمر رسیدن تنها گل PSG توسط کیلیان امباپه همراه بود، یک چیز عملاً مشخص شد؛ اینکه امباپه دیگر فرصتی برای جبران فاصله آمار گلهای زده خود با لیونل مسی ندارد و به این ترتیب، لیونل مسی امسال فاتح بلامنازع کفش طلای امسال خواهد بود.

 

لیونل مسی با به ثمر رساندن 36 گل در لالیگا بخت اول کفش طلای امسال لیگ برتر اسپانیا خواهد بود. این ششمین کفش طلای مسی در سطح اروپا است . در فهرست نامزدهای دریافت کفش طلا، درست پشت سر مسی کیلیان امباپه، پدیده جوان پاری سن ژرمن قرار دارد که با حساب گلی که دیشب به رنس زد تعداد کل گلهایش در لوشامپیونا به عدد 33 رسید.

به این ترتیب، کیلیان امباپه در این فصل تنها با اختلاف سه گل کمتر از گل های زده ی لیونل مسی، در به دست آوردن کفش طلا ناکام ماند.فابیو کوالیارلا در جایگاه سوم این لیست قرار دارد که این بازیکن با 26 گل آقای گل سری آ است.

 

خبرهای فوتبالی را در سایت اسپرت اسکولار از دست ندید.

 

با وجود آن که یک هفته ی دیگر از اتمام سری آ باقی مانده اما بسیار بعید به نظر می رسد کوالیارلا در این مدت اندک باقی مانده بتواند فاصله ی 10 گله ی تعداد گل های خود را بجبران کند. بدین ترتیب با قطعیت می توان گفت مسی مسی قطعاً برنده کفش طلای امسال اروپا خواهد بود.

مسی به این ترتیب رکوردشکنی خواهد کرد و به اولین فوتبالیستی تبدیل خواهد شد که کفش طلا را برای ششمین بار بدست می‌آورد. البته رقیب همیشگی او کریستیانو رونالدو با 5 کفش طلا در تعقیب رکورد مسی است.

دیشب امباپه به 4 گل احتیاج داشت تا تعداد گلهایش را به آمار مسی برساند ولی در شب تیره و تار PSG که با شکست 3-1 این تیم مقابل رنس همراه بود امباپه تنها موفق به زدن یک گل شد. به نظر می‌رسد جریمه امباپه در جریان فصل و ممانعت از حضور او در سه بازی لوشامپیونا از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه کمک بزرگی به لیونل مسی کرده است.

جریمه امباپه بعد از فینال جام حذفی فرانسه اعمال شد که پاری سن ژرمن در آن مقابل رن شکست خورده بود. امباپه در آن بازی به خاطر خطای شدید بر روی بازیکن حریف با کارت قرمز مواجه شده و از زمین بیرون رفت ولی فدراسیون فوتبال فرانسه او را به دلیل خطرناک بودن حرکتش سه بازی از همراهی پاری سن ژرمن منع کرد.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*