افشاگری خطیر از اسناد دلالی و چت های خصوصی شفر!

افشاگری-خطیر-از-اسناد-دلالی-و-چت-های-خصوصی-شفر!

افشاگری خطیر از اسناد دلالی و چت های خصوصی شفر!  به گزارش ” اسپرت اسکولار “، علی خطیر در ساعات پایانی روز یکشنبه به وعده خود برای افشار فسادهای شفر و “دلالی” او در انتقال بازیکنان عمل کرد و با انتشار تصاویر گفت و گوی خود با سرمربی استقلال در پرونده انتقال گرو، مدعی شد که این گفت و گوی خصوصی، سندی برای دلالی مربی سابق استقلال است.

هر چند که انتشار تصاویر گفت و گوی خصوصی به صورت جداگانه یک جرم تلقی می شود و معاون ورزشی استقلال برای افشای این اسناد مرتکب جرم شده اما حالا که محتوای این گفت و گوی خصوصی منتشر شده، بررسی آن اهمیت زیادی دارد.

این گفت و گو درباره پیشنهاد مورد نظر گرو با عقد قرارداد با استقلال است. در این پیام وینفرد شفر خطاب به علی خطیر می گوید:

علی! من با گرو صحبت کردم و او گفت این موضوع حل و فصل شده است.

420000 + پاداش ها!

من با او مذاکره کردم، 400000 و 20000 دلار بعد از 20 مسابقه

پاداش ها برای بازی های آسیایی، گل و پاس گل.

لطفا ما این را بپذیریم و با او قرارداد امضا کنیم.

ما زمان کافی نداریم و برابر تراکتورسازی به او نیاز داریم.”

شفر در پیام بعدی خود آورده است:

“گرو اعتماد به نفس زیادی دارد. او پاداش گل و پاس گل می خواهد با محدودیت 20000 دلار و نه 15000 دلار.”

معاون ورزشی استقلالی ها البته ترجیح داده تا پیام خود که فی ما بین این دو پیام منتشر شده را پاک کند و آنگونه که در تصاویر مشخص است، پیام دوم شفر در جواب پیام علی خطیر بوده است و با کلمه (OK) آغاز شده است. این رفتار باعث می شود تا ابهامات بیشتری در این باره ایجاد شود و مشخص نیست چه دیالوگی از سوی خطیر مطرح شده که او تصمیم به پاک کردن آن گرفته است.

 

علی خطیر با انتشار این دو پیام شفر در ماجرای قرارداد گرو با استقلال که در زمان حضور او در استقلال ثبت شده، مدعی شده که تا جایی که بتواند اسناد را منتشر می کند و خواهان اعتماد هواداران به او و دیگر مدیران شده است.

ابهاماتی که با انتشار این سند به وجو آمده است :

با انتشار این سند حالا سوال های زیادی درباره آن ایجاد شده که بهتر است مدیریت استقلال که مدعی دلالی از سوی شفر شده است، پیرامون آن توضیحاتی را ارائه کند.

سوال اول؛ چرا از اساس یک مربی اجازه گفت و گو با بازیکنان را پیدا کرده و مدیریت باشگاه شخصا برای این کار وارد عمل نشده است؟ البته این موضوع که برخی مربیان با بازیکنان در مسیر انتقال صحبت می کنند امری بدیهی و متداول در فوتبال است و مشخص نیست که چرا مدیریت استقلال با وجود اشتباه دانستن این فرض، اجازه چنین اقدامی را به شفر دادند؟

سوال دوم؛ اگر مدیران استقلال این عمل شفر را موضوعی اشتباه و نادرست می دانستند چرا اجازه دادند این سرمربی آلمانی تا یک سال در استقلال باقی بماند؟ اگر شفر می توانست با پیروزی در دربی و یا دیدار با پدیده قهرمان لیگ شود، باز هم با یک “دلال” به کار خود ادامه می داد؟

 

سوال سوم؛ شاید بهتر بود علی خطیر که مدتهای زیادی است این اتهام را به شفر می زند، برای شروع انتشار اسناد به سراغ اسناد دیگری می رفت. شفر بر اساس این سند تنها 20 هزار دلار برای استقلال تخفیف گرفته است و موضوع قابل استنادی برای مطرح شدن این اتهام وجود ندارد.

 

البته سوال های بسیار دیگری درباره این مشی مدیران استقلال وجود دارد اما سوال کلیدی این است؛ درست در شرایطی که استقلال نیاز به تعامل با شفر دارد تا از میزان دین خود به او بکاهد و بتواند از بدهی 1.2 میلیون دلاری خود، مقداری را پس انداز کند، ایجاد چالش و اتهام زنی به او چه فایده ای دارد؟ حتی اگر تمام و کمال بپذیریم که حق با علی خطیر است و شفر در استقلال تخلفاتی داشته، طرح این موضوع در این مقطع زمانی آن هم به صورت عصبی و در میان هوادارانی که سوال کردند چرا شفر به صورت غیر محترمانه اخراج شد، چه فایده ای برای استقلال دارد؟

 

شکایت دردسرساز شفر به دلیل انتشار جنجالی مدارک دلالی

دیدگاه‌ها 0

*
*