استقلال2-گل گهر1:طلسم نبردن آبی ها پیش از تعطیلات لیگ شکست

استقلال2-گل گهر1:طلسم نبردن آبی ها پیش از تعطیلات لیگ شکست به گزارش ” اسپرت اسکولار “، استقلالی ها در غیاب هواداران خود اولین برد فصل را هر چند دیر اما در خانه جشن گرفتند تا به این ترتیب بعد از پیروزی در جام حذفی برابر گل ریحان، حالا تیم استراماچونی با یک برد به موقع قبل از شروع تعطیلات لیگ برتر به استقبال این فرصت مناسب برای ریکاوری خود برود.

استقلالی ها در نیمه اول مسابقه نمایش خوبی داشتند و بارها دروازه حریف را تهدید کردند اما در نهایت این نیمه با تساوی یک بر یک به پایان رسید و میلیچ و برزای برای تیم های خود گلزنی کردند. استقلال نیمه دوم را نیز در این مسابقه طوفانی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید و این بار برخلاف دیدارهای قبلی نزدیک به 45 دقیقه از گل خود دفاع کرد تا به این ترتیب جمع امتیازات این تیم به عدد 6 برسد.

هفته ششم لیگ برتر / ساعت 16

داور: حسن اکرمی، کمک ها: علی اکبر نوری و محمد راهی

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، محمد دانشگر، میلیچ( 46 – زکی پور) ، علی کریمی،فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی (80- سجاد آقایی)، داریوش شجاعیان، مسعود ریگی (46- مرتضی تبریزی) و آرش رضاوند

سرمربی: استراماچونی

استقلال2-گل-گهر1طلسم-نبردن-آبی-ها-پیش-از-تعطیلات-لیگ-شکست

ترکیب گل گهر

میلاد فراهانی – عبدالله حسینی – علی قربانخانی – علیرضا ابراهیمی – محسن طرحانی – مهران گلزرای (81- مهدی زبیدی) – امین پورعلی – پیمان نامور (64- محمد زینالی) – مهرداد بایرامی (87- مهرداد عبدی) – سجاد آشوری و بهنام برزای

سرمربی: بگوویچ

اخطار:

میلاد فرهانی (42) گل گهر

آرش رضاوند(72) استقلال

شرح گل:

1-0 (استقلال) دقیقه 6: سانتر وریا غفوری با ضربه سر ضرب میلیچ گل اول را برای استقلال به ارمغان آورد.

1-1 (گل گهر): در دقیقه 11 بازی ضربه بهنام برزای از روی نقطه پنالتی توسط حسینی مهار شد اما او خودش توپ برگشتی را وارد دروازه استقلال کرد.

2-1 (استقلال): ارسال بازیکن استقلال از سمت چپ با خروج اشتباه فراهانی همراه شد و مهدی قائدی توپ را در دقیقه 49 با کف پا وارد دروازه گل گهر کرد.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

استقلال2-گل-گهر1طلسم-نبردن-آبی-ها-پیش-از-تعطیلات-لیگ-شکست-2

شرح بازی:

استقلال نیمه اول را توفانی آغاز کرد، در دقیقه 3 بازی ضربه محمد دانشگر به تیر دروازه برخورد کرد و در دقیقه 5 سانتر وریا غفوری با ضربه میلیچ وارد دروازه گل گهر شد تا این تیم خیلی زود از حریف خود جلو بیفتد. اما 4 دقیقه بعد از گل استقلال داور در یک صحنه مشکوک برای گل گهر پنالتی بزند تا این تیم هم گل تساوی را توسط بهنام برزای بزند و هم حدود 10 دقیقه جریان بازی از دست استقلال خارج شود.

در ادامه بازی استقلال دوباره جریان بازی را در دست گرفت و چند موقعیت خوب هم روی دروازه حریف خلق کرد که نتوانست از آن استفاده کند تا بازی در نهایت با تساوی یک بر یک مساوی در نیمه اول به پایان برسد.

اما استراماچونی در نیمه دوم دو تعویض همزمان انجام داد و مرتضی تبریزی و میلاد زکی پور وارد زمین شدند که در این بین این دو بازیکن در دقیقه 49 زمینه ساز گل دوم تیم شان شدند، در این دقیقه سانتر زکی پور با دخالت تبریزی همراه شد که این موضوع میلاد فراهانی را به اشتباه انداخت و قائدی توپ را با یک ضربه کف پا وارد دروازه گل گهر کرد.

بعد از این گل استقلال که این بار قصد نداشت برتری خود را از دست بدهد چندان میلی به هجوم نشان نداد و ترجیح داد بیشتر توپ را حفظ کند و گل گهر هم کمتر این فرصت را پیدا کرد تا به دروازه استقلال نزدیک شود تا در نهایت استقلال به اولین پیروزی فصل خود برسد.

استقلال2-گل-گهر1طلسم-نبردن-آبی-ها-پیش-از-تعطیلات-لیگ-شکست-5

بهترین بازیکن:

مهدی قائدی در بازی امروز به جز گلی که زد در چند صحنه هم روی حملات استقلال نقش موثری داشت و در روزی که بازیکنان نمایش متوسطی داشتند او نمره قبولی گرفت.

اتفاق ویژه:

اولین برد استقلال با استراماچونی در لیگ برتر بعد از 6 هفته به دست آمد و آبی های تهرانی در روزی که سرمربی، چند بازیکن و حتی هواداران خود را نداشتند موفق شدند تیم تازه لیگ برتری شده گل گهر سیرجان را شکست دهند تا به این ترتیب جمع امتیازات خود را به 6 برسانند.
استقلال هر چند در این دیدار نمایش خوبی در بسیاری از دقایق داشت اما در دقایق پایانی باز هم نتوانست کیفیت خوب اوایل مسابقه را تکرار کند و به زحمت افتاد اما این بار بر خلاف هفته های گذشته به پیروزی رسید تا حالا از انتهای جدول فاصله بگیرد.

استقلال2-گل-گهر1طلسم-نبردن-آبی-ها-پیش-از-تعطیلات-لیگ-شکست-4

دقایق حساس:

دقیقه 3: ضربه کرنر در یک رفت و برگشت به دانشگر رسید و ضربه او با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 10: داور در صحنه مشکوک و در حالی که علی کریمی برخوردی با بازیکن حریف نداشت برای گل گهر پنالتی اعلام کرد.

دقیقه 37: چرخش و فرار خوب قائدی با ضربه خودخواهانه این بازیکن همراه شد و فراهانی توپ را مهار کرد.

دقیقه 37: در این دقیقه از بازی روی اشتباه خط دفاع گل گهر توپ جلوی پای علی کریمی افتاد اما این بازیکن با یک ضربه عجیب این موقعیت را از دست داد.
دقیقه 60: پاس عمقی علی کریمی به وریا غفوری رسید، او توپ را سرضرب به روی دروازه فرستاد اما قائدی به این توپ نرسید.
دقیقه 62: فرار زیبای زکی پور با پاس کات بک او همراه شد اما مرتضی تبریزی این موقعیت ایده آل را به شکلی عجیب از دست داد.

دقیقه 82: سانتر از سمت چپ در یک رفت و برگشت به عبدالله حسینی رسید اما ضربه او به پای مهاجم تیم خودشان برخورد کرد و راهی اوت شد.

حاشیه:

*امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال و محمد جواهری مدیرعامل گل گهر با حضور در جایگاه ویژه ورزشگاه بازی را از نزدیک تماشا می کنند.

*پیش از شروع بازی مجتبی جباری عضو کادرفنی گل گهر برخورد گرمی با اعضای کادرفنی استقلال داشت.

*با تصمیم استراماچونی امروز مرتضی تبریزی بازی را از روی نیمکت تماشا می کند و آرش رضاوند جانشین او در ترکیب استقلال شده است.

* در تیم گل گهر سیرجان بهنام برزای تنها بازیکنی است که سابقه حضور در استقلال را دارد.

*سکوهای خالی استادیوم آزادی تا حد زیادی از هیجان بازی کم کرده است.

* استراماچونی که از بازی با گل گهر محروم شده است، پیش از شروع بازی روی سکوها رفت تا بازی را از نزدیک تماشا کند نکته مهم اینه که مسوولان حراست استادیوم با حضور او روی سکوها مخالفت کردند و این مربی ایتالیایی از cip بازی تیمش را تماشا می کند.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*