استقلال2-ذوب آهن2:پایان بی برنده ی جدال جذاب فولادشهر

استقلال2-ذوب آهن2:پایان بی برنده ی جدال جذاب فولادشهر ! به گزارش ”  اسپرت اسکولار ” شاید بتوان لقب جذاب ترین دیدار هفته را به نبرد ذوب آهن و استقلال داد. دیداری که در نیمه اول هیچ موقعیت خاصی نداشت اما در نیمه دوم همه چیز داشت؛ موقعیت گل، اخراج و چهار گل که برای جذابیت یک مسابقه کافیست.

روز: پنجشنبه، تاریخ: 04/07/1398، ساعت: 18:30
ورزشگاه: فولاد شهر اصفهان
داور: بیژن حیدری
کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین
کمک داوران اضافی: حمید حاج ملک – کمیل غلامی
داور چهارم: ایوب غلامزاده

ذوب‌آهن:

یوسف بهزادی، محمد نژاد مهدی، هادی محمدی، حمید بوحمدان، محمدرضا عباسی(72 – خلعتبری)، قاسم حدادی فر، کریستانتوس (دقیقه 60- علیرضا منظمی)، رضا حبیب زاده (دقیقه 68- دانیال اسماعیلی فر)، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری

سرمربی: علیرضا منصوریان

استقلال:

سید حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، میلیچ، مسعود ریگی، روزبه چشمی، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی (دقیقه40- مهدی قائدی) و مرتضی تبریزی (دقیقه 81- آرش رضاوند)

سرمربی: استراماچونی

کارت زرد:

دقیقه 32- محمد نژاد مهدی

دقیقه 44- محمد دانشگر

کارت قرمز:

دقیقه 83- آندرآ استراماچونی

شرح بازی:

نیمه اول این دیدار چندان جذاب دنبال نشد. بسیاری از دقایق بازی در میانه زمین پیگیری شد و درگیری‌های فردی بیشترین صحنه‌ها را رقم زدند. در این بین استقلال چند موقعیت خوب گلزنی را به دست آورد که شوت بازیکنان این تیم از بالای دروازه به بیرون رفت. شاگردان علیرضا منصوریان نیز 7 کرنر در نیمه اول به دست آوردند که از آن‌ها استفاده نکردند و حالا هر دو تیم به دنبال کسب نتیجه در نیمه دوم هستند.

استقلال2-ذوب-آهن2پایان-بی-برنده-ی-جدال-جذاب-فولادشهر

نیمه دوم استقلال_ذوب آهن :

بر خلاف نیمه اول، نیمه دوم بسیار جذاب و دیدنی پیگیری شد. در ابتدا استقلالی‌ها با پاس زیبای فرشید اسماعیلی و البته شوت بی نقص شجاعیان با پای چپ گل اول را وارد دروازه میزبان کردند. بعد از این گل دانیال اسماعیلی فر با تصمیم منصوریان به میدان آمد و تنها چهار دقیقه فرصت خواست تا بازی را به تساوی بکشاند. بازی در ادامه با برتری محسوس ذوبی‌ها ادامه یافت و آن‌ها موقعیت‌های فراوان گلزنی را از دست دادند.

اما در دقایق پایانی بازی باز هم استقلالی‌ها از تجربه خود استفاده کردند و فرشید اسماعیلی با ضربه بی نقصی گل دوم را وارد دروازه بهزادی کرد. این پایان کار نبود، ذوب‌آهن هجومی تر از قبل در پی جبران نتیجه بود که در دقیقه 91 ارسلان مطهری از شلوغی محوطه جریمه استفاده و گل دوم را وارد دروازه حسینی کرد و بازی با این نتیجه به پایان رسید.

شرح گل:

استقلال یک ذوب‌آهن صفر (دقیقه 67- داریوش شجاعیان)- فرشید اسماعیلی از میانه زمین با پاس خوبی در پشت مدافعان ذوب آهن، داریوش شجاعیان را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن با شوت پای چپ دروازه بهزادی را باز کرد.

استقلال یک ذوب آهن یک (دقیقه 72- دانیال اسماعیلی فر): قاسم حدادی فر از سمت راست زمین کرنری را ارسال کرد که این توپ در محوطه جریمه به نژاد مهدی رسید و او پاسی را برای اسماعیلی فر داد و این بازیکن با پای چپ گل اول را به مهمان زد.

استقلال دو ذوب‌آهن یک (دقیقه 89- فرشید اسماعیلی): آرش رضاوند از میانه زمین با حرکت تکنیکی توپ را به فرشید اسماعیلی رساند و این بازیکن پس از دریبل موفق یار مقابل خود با پای راست گل دوم را وارد دروازه ذوب آهن کرد.

استقلال دو ذو‌ب آهن دو (دقیقه 91- ارسلان مطهری): ذوب آهن از سمت چپ زمین سانتری را به محوطه جریمه انجام داد و ارسلان مطهری با استفاده از شلوغی محوطه جریمه گل دوم را وارد دروازه حسینی کرد.

اتفاق ویژه:

در دقیقه 85 آندرآ استراماچونی به دلیل اعتراض شدید به داور مسابقه از زمین مسابقه اخراج شد. هم‌چنین علیرضا منصوریان برای اولین بار مقابل استقلال کنار خط قرار گرفت و تیمش را هدایت کرد.

اخبار مهم ورزشی امروز را در اسپرت اسکولار بخوانید 

حاشیه:

*استراماچونی و علیرضا منصوریان قبل از شروع مسابقه خوش و بش گرمی با یکدیگر داشتند.
*منصوریان سرانجام رکورد شکست و بازی مقابل استقلال را از کنار زمین نگاه کرد و به هدایت شاگردانش پرداخت. او پیش از این مقابل تیم سابقش بیشتر بر روی نیمکت قرار می‌گرفت.
*استقلالی‌ها بیشتر فضای استادیوم را در اختیار گرفته‌اند.

*پس از گل دوم تیم ذوب‌آهن، یک تن از هواداران تیم ذوب‌آهن وارد زمین شد؛ حدادی‌فر از نیروی انتظامی درخواست داشت که هوادار ذوب‌آهن بدون مشکل به سکو بازگردد.

*هواداران استقلال پس از اتمام بازی بر علیه مدیرعامل تیم خود و تیم داوری شعار‌های را سر دادند.

*منصوریان پس از اتمام بازی به سمت هواداران استقلال رفت.

بهترین بازیکن زمین:

فرشید اسماعیلی (استقلال تهران)- این بازیکن بعد از غیبت در دربی پایتخت، بازگشت درخشانی به ترکیب استقلال داشت. او یک پاس گل برای داریوش شجاعیان ارسال کرد و در ادامه گل زیبایی را به ثمر رساند تا کار خود را تکمیل کرده باشد.

دانیال اسماعیلی فر (ذوب‌آهن اصفهان)- این بازیکن در نیمه دوم فرصت حضور در مسابقه را پیدا کرد. حضور او روند بازی را به نفع ذوب‌آهن نمود و علاوه بر گل اول، بسیاری از موقعیت‌های میزبان را ساخت و ستاره تعویضی منصوریان برابر استقلال بود.

دیدگاه‌ها 0

*
*